Trump zpátky na síti. Amerika je prý pod Bidenem zemí třetího světa...

18.03.2023 21:40 | Ze sítí

Po více než dvou letech se opět na sociálních sítích ozval někdejší americký prezident Donald Trump. „Jsem zpět!“ oznámil v krátkém příspěvku na Facebooku, kde byl přes dva roky zablokovaný. Tím však své sdělení nezakončil. Zatímco na většině sociálních médiích obnovil svou aktivitu zlehka, na své sociální síti Truth Social Američany varoval, že jsou „národem v úpadku, který je veden do třetí světové války“. „Protestujte!“ vyzval opět své příznivce. Tvrdí též, že bude příští úterý zatčen.

Trump zpátky na síti. Amerika je prý pod Bidenem zemí třetího světa...
Foto: Repro GBNews
Popisek: Donald Trump na CPAC 2022

Anketa

Je v pořádku hrozit blokádami vládních budov?

93%
5%
hlasovalo: 38902 lidí
Někdejší americký prezident se na většině sociálních sítích nedobrovolně odmlčel na více než dva roky poté, co se jej jejich vlastníci rozhodli zablokovat v roce 2021, kdy Trumpovi příznivci vnikli do Kapitolu.

K vniknutí příznivců bývalého amerického prezidenta tehdy došlo 6. ledna, kdy obě komory amerického Kongresu jednaly k potvrzení výsledků tamních prezidentských voleb, a tedy i volební prohry Donalda Trumpa. Demonstranti, kteří odmítali uznat výhru Joea Bidena, měli být k útoku na Kapitol podle tvrzení vlastníků sociálních sítích motivováni Trumpem tím, že ve svých příspěvcích předtím šířil tvrzení o „zmanipulovaných volbách“ a vyzýval k protestům.

„Žádám všechny, aby u amerického Kapitolu zachovali klid. Žádné násilí! Pamatujte, že my jsme strana práva a pořádku – respektujte právo a naše skvělé muže a ženy v modrém. Děkuji vám!“ vyzýval Trump ve svém donedávna posledním příspěvku, sociální sítě jej však i přesto následně zablokovaly a společnost Meta, vlastník Facebooku a Instagramu, Trumpovi znovu umožnila přístup na svou sociální síť až letos v lednu.

Dosud nebylo jasné, zdali se Trump bude chtít na dříve hojně využívané sociální sítě po zablokování své osoby vrátit, agentura Reuters poznamenává, že jsou však pro něj sociální sítě jako Facebooku zcela klíčové, jelikož mu mohou pomoci s oslovením příznivců před prezidentskými volbami v roce 2024, v nichž chce opět kandidovat.

Agentura dodává, že mluvčí Trumpovy kampaně v lednu pro Fox News Digital uvedl, že návrat na Facebook „bude pro kampaň v roce 2024 důležitým nástrojem k oslovení voličů“.

Exprezident – zřejmě i kvůli drobnohledu Facebooku – raději po letech začal zlehka. „Jsem zpět!“ oznámil a přiložil krátké video, jež je útržkem jeho proslovu po vítězství ve volbách roku 2016. „Omlouvám se, že jsem vás nechal čekat. Je to velmi, velmi komplikovaný byznys,“ pronáší na něm, načež se objevuje logo Trumpovy kampaně na rok 2024 s tradičním heslem, vyzývající k tomu, aby byla Amerika „znovu skvělá“.
 

Na své sociální síti Truth Social, na kterou se spoléhal při komunikaci se svými příznivci v době svého zákazu na Twitteru a Facebooku, pak přitvrdil. „Náš národ je nyní třetím světem a umírá. Americký sen je mrtvý! Radikální levicoví anarchisté ukradli naše prezidentské volby a s nimi i srdce naší země,“ zopakoval na síti tvrzení o „ukradených volbách“.

Tvrdil také, že jsou „američtí vlastenci zatýkáni a drženi v zajetí jako zvířata, zatímco zločinci a levicoví zločinci se mohou beztrestně potulovat po ulicích, zabíjet a pálit“. „Přes naše otevřené hranice proudí miliony lidí, mnozí z nich z věznic a psychiatrických léčeben. Zločinnost a inflace ničí náš způsob života,“ pokračoval.

Následně Trump uveřejnil, že má informace o tom, že se na úterý chystá jeho zadržení. „Úniky ze zkorumpovaného a vysoce zpolitizovaného úřadu prokurátora na Manhattanu, který umožnil stanovit nové rekordy v násilné trestné činnosti a jehož vedoucí je financován Georgem Sorosem, naznačují, že bez toho, aby bylo možné prokázat jakýkoli zločin, a na základě staré a zcela vyvrácené (mnoha dalšími prokurátory) pohádky bude v úterý příštího týdne zatčen vedoucí republikánský kandidát a bývalý prezident spojených států amerických. Protestujte, vezměte si náš národ zpět!“ sdílel.

Následně opět vyzval k protestům. „Je čas! Jsme národ v prudkém úpadku, který je veden do třetí světové války křivým politikem, který ani neví, že žije, ale který je obklopen zlými a zlovolnými lidmi, kteří na základě svých činů, jako jsou potlačení policie, ničení naší armády, otevření hranic, volby bez identifikace voličů, inflace, zvyšování daní a mnoho dalšího, naše upadající USA jen nenávidí. Tohle už prostě nemůžeme dovolit. Zabíjejí náš národ, zatímco my jen sedíme a díváme se. Musíme zachránit Ameriku! Protestujte, protestujte, protestujte!“ vyzval Trump ve svém nejnovějším příspěvku.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: rak

Ing. Marian Jurečka byl položen dotaz

důchodová reforma

Dobrý den, kdy předložíte návrh důchodové reformy? Sliboval jste to v březnu, a už jsme za polovinou. A už jste o ní jednal s opozicí, protože čím déle s ní začnete jednat, tím se celý proces oddaluje nebo hodláte shválit i bez ní a čekat, že až se karty obrátí, zase bude zrušena?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Padající banky: „Domek z karet. Už nevěřím“ Temně z USA

15:00 Padající banky: „Domek z karet. Už nevěřím“ Temně z USA

Z pádu Credit Suisse bude zřejmě profitovat největší švýcarská banka UBS. Už jen proto, že záruky po…