Trumpův údajný plán: Amerika vyrobí zbraně, Evropa je zaplatí, Ukrajina použije a pak se bude jednat s Rusy

11.02.2025 12:44 | Zprávy
autor: Miloš Polák

Administrativa Donalda Trumpa hledá cesty, jak by mohla dál pomáhat Ukrajině a ještě na tom vydělat. A zrodil se návrh, že Američané vyrobí zbraně, Evropané je koupí a Ukrajinci je použijí na obranu proti ruským agresorům. Tak bude ochráněna peněženka amerického daňového poplatníka.

Trumpův údajný plán: Amerika vyrobí zbraně, Evropa je zaplatí, Ukrajina použije a pak se bude jednat s Rusy
Foto: Repro Youtube
Popisek: Americká tažená houfnice M777

Trumpova administrativa plánuje tlačit na evropské spojence, aby nakoupili více amerických zbraní pro Ukrajinu, a to ještě před startem jakýchkoliv mírových jednání. S pomocí těchto zbraní se má mimo jiné posílit ukrajinská pozice u jednacího stolu. Americký plán představila exkluzivně agentura Reuters s odvoláním na dva zdroje, které si přály zůstat v anonymitě.

Agentura připomněla, že EU nakoupila americké zbraně a předala je Ukrajině už v časech administrativy Joea Bidena. Trump na tyto akce hodlá navázat. Konkrétní obrysy modelu nákupu a předávání zbraní mohou být dojednány na mnichovské bezpečnostní konferenci, která proběhne za pár dní.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
Mgr. Vít Rakušan byl položen dotaz

Věděl jste o tom?

Je pravda, co tvrdí bývalý ředitel ČT2 Jan Štern, a to, že byla zastavena reportáž o selhání při zásahu proti střelci na FF UK, jež by mohla vyústit ve váš tehdejší politický konec jako ministra vnitra?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

Jestli toto vypustil z pusy Trump , Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré Diskusealice1 , 11.02.2025 14:45:51
a Evropská unie bude mlčet,tak ať si sbalí všech pět švestek a můžou zmizet. Doník se nějak kasá,Putin mu ukáže zač bojovali proti neonacistům a zabíjení na východní Ukrajině. Co si Trump válel šunky na Floridě u golfu,Putin musel rozhodnout bytí a nebytí Ruska,šlo o existenci národa kvůli NATO.

|  9 |  0

Další články z rubriky

„Ani ruku podat, natož summit.“ Pavel čelí tvrdé palbě kvůli koruně

18:45 „Ani ruku podat, natož summit.“ Pavel čelí tvrdé palbě kvůli koruně

„Je třeba opustit jakýkoliv zbytek sentimentu nikoliv s korunou, ale s tímto prezidentem. Přijetí eu…