Tunel Blanka: Další problém

09.02.2016 7:41

Největší český tunel Blanka v Praze je již v provozu, trápí však právníky. ČKD Praha DIZ požaduje totiž po hlavním městě 628,5 milionu korun. Jak zjistily Lidové noviny, část z této pohledávky by měla skončit na účtě ruského podnikatele Igora Kima.

Tunel Blanka: Další problém
Foto: Hans Štembera
Popisek: Otevřeno !
reklama

Fakturu vystavila společnost za provedené práce na Blance, což město rozporuje. Z faktury zároveň vyplývá, že o peníze se zajímá Expobank CZ, jež patří právě Kimovi. Na faktuře se totiž lze dočíst, že konto sice patří ČKD, ale pohledávka je zastavena ve prospěch společnosti Expobank CZ.

Jak LN uvádí, firma si od Kimovy banky Expobank CZ půjčila stovky milionů korun a následně zastavila více majetku než jen spornou pohledávku. „Je pravděpodobné, že právě proplacená faktura za Blanku bude první zástavou, která se použije na umoření dluhu. Podivné je, že političtí reprezentanti hlavního města o zastavení pohledávky podle svých slov nevěděli,“ píše server.

Mluvčí skupiny Jan Rachota se k celému případu nechtěl vyjadřovat s tím, že obchodní záležitosti ČKD Praha DIZ jsou chráněny obchodním tajemstvím. Více neřekla ani mluvčí banky Alena Nováková. „Vztahy s klienty banka zásadně nekomentuje,“ řekla. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Proč se tak křičí, aby vrchní velitel ozbrojených sil Zeman nedostal informace od BIS? Petr Žantovský má jasno

7:03 Proč se tak křičí, aby vrchní velitel ozbrojených sil Zeman nedostal informace od BIS? Petr Žantovský má jasno

TÝDEN V MÉDIÍCH Nejen letitý poslanec Marek Benda, ale i většina komentátorů, jak z novinářského, ta…