Turecký prezident stojí proti Rusku a Sýrii kvůli osobní urážce, píší v Británii

13.03.2016 6:28

Britský historik Norman Stone se v textu pro Financial Times zamýšlí nad tím, co může stát v pozadí dnešních rusko-tureckých rozbrojů. Země spolu dlouho relativně dobře vycházely. Všechno se změnilo kvůli syrské válce. Turecký prezident Erdogan má totiž za to, že od Asadovy manželky slyšel urážku, kterou nehodlal strpět. V syrské krizi však Asada zachránilo Rusko, čímž utrpělo Erdoganovo ego.

Turecký prezident stojí proti Rusku a Sýrii kvůli osobní urážce, píší v Británii
Foto: Archiv
Popisek: Turecký prezident Recep Erdogan

Tureckého prezidenta Recepa Tayyipa Erdogana podle všeho urazila manželka syrského prezidenta Bašara Asada. Naznačuje to alespoň britský historik Norman Stone. České čtenáře o tom informoval server PrvniZpravy.cz.

Jednoho dne se spolu setkali manželé Asadovi a manželé Erdoganovi. A nedopadlo to dobře. „Říká se, že poté Asma Asadová poslala svému manželovi e-mail, v němž ho prosila, aby ji už o to (setkání s Erdoganovými, pozn.) znovu nikdy nežádal,“ uvedl historik. „Podle tohoto příběhu, si paní Asadová stěžovala, že Erdogan nemá dostatečné vzdělání a vkus: manžel je gangster, který četl v životě jen jednu knihu, jeho žena je posedlá nákupy, přičemž je staromódní a nevkusně oblečená,“ dodává server.

Turecké tajné služby se prý o tomto dopise dozvěděly a turecký prezident se podle všeho smrtelně urazil. Rozhodl se, že to Asadovi nedaruje. A časem došlo na občanskou válku v Sýrii, ve které se Turci postavili jasně na stranu Asadových odpůrců. Ruský prezident Vladimir Putin ale tyto plány překazil, když se postaral o to, aby syrský prezident Asad zůstal. Erdogan se tak začal hněvat i na vládce Kremlu. A došlo k sestřelení ruského letadla na syrsko-tureckém pomezí.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

EXKLUZIVNĚ Tlak Američanů na nákup vrtulníků je extrémní. Máme dokumenty, známe firmy, jména českých vojáků. Víme, jak probíhá tvrdý lobbing USA na našem území

16:06 EXKLUZIVNĚ Tlak Američanů na nákup vrtulníků je extrémní. Máme dokumenty, známe firmy, jména českých vojáků. Víme, jak probíhá tvrdý lobbing USA na našem území

Nákup víceúčelových vrtulníků pro armádu by mohl být v ideálním případě zadán v létě. Po jednání sně…