Tvrdík za dluhy ČSSD nemůže, objasnil tajemník. To vedení

15.03.2011 9:20

Jaroslav Tvrdík za dluhy sociální demokracie nemůže. To vyplývá ze zprávy, kterou zpracoval dnes už bývalý tajemník strany Jiří Havlíček. Delegátům i vedení ČSSD ji hodlá předložit na pátečním sjezdu.

Tvrdík za dluhy ČSSD nemůže, objasnil tajemník. To vedení
reklama

"Pokud dnes někdo účelově říká, že strana nemá prostředky proto, že volební manažer hodně utrácel v kampani, tak nemá pravdu. Výdajový rámec na volby byl schválen kolektivním rozhodnutím členů Ústředního výkonného výboru a ten ze strany volebního manažera překročen nebyl," píše podle serveru Aktuálně.cz Havlíček ve zprávě.

Na Tvrdíka přitom straníci sváděli veškeré přemrštěné výdaje, které strana vynaložila v kampani před volbami do sněmovny. Jelikož špatně předpověděla výsledek voleb, nedostala ze státní kasy takovou částku, aby své dluhy splatila. Proto se s nimi potýká dodnes.

Podle Havlíčka mohla být ČSSD místo současných závazků ve výši 65 milionů v minusu jen 25 milionů. Dalších 40 milionů na kampaň si odsouhlasilo vedení strany. Na jednání byli tehdy přítomní všichni "hlavouni" strany včetně Jiřího Paroubka, Bohuslava Sobotky, Zdeňka Škromacha, Lubomíra Zaorálka, Romana Onderky nebo Milana Urbana.

"To, že Tvrdík neměl kompetence, aby mohl o rozpočtu sám rozhodovat, je pravda. Vše bylo kolektivní rozhodnutí," reagoval Zaorálek. "Z podkladů vycházelo, že jsme schopni úvěr splatit. Nikdo neupozorňoval, že by to bylo nereálné."

Čtěte:

Veselo v ČSSD: Paroubek možná odchází, Tvrdík promluvil

Tvrdík: Nepravdivé informace o výši naší kampaně už řeší právníci

Foto: Hans Štembera

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: par
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vypadá to, že si někdo přeje, aby tu opravdu byli nemocní a mrtví... Okamura varuje před věcmi, které se přehlížejí

18:02 Vypadá to, že si někdo přeje, aby tu opravdu byli nemocní a mrtví... Okamura varuje před věcmi, které se přehlížejí

ROZHOVOR Vláda nebyla připravena na podzimní vlnu koronaviru, třebaže se vědělo, že přijde. A občané…