Tým zmrdům patří vlečka v mojí chemičce, naši na ně klekli, chlubil se Babiš. Teď soud zajišťovací příkazy na firmu FAU zrušil

22.09.2017 22:13

Ostravský krajský soud zrušil v pátek rozhodnutí celníků o zajišťovacích příkazech pro opavskou firmu FAU za zhuba 340 milionů korun. Podle soudu neměl celní úřad důvod pro tak masivní zajištění. Informaci přinesl server Zpravy.Tiscali.cz.

Tým zmrdům patří vlečka v mojí chemičce, naši na ně klekli, chlubil se Babiš. Teď soud zajišťovací příkazy na firmu FAU zrušil
Foto: repro ČT
Popisek: Andrej Babiš ve sněmovně

Společnost FAU vlastní v areálu přerovské firmy Precheza, jenž patří do holdingu Agrofert Andreje Babiše (ANO), sklad pohonných hmot. Poté, co v ní loni zasáhla finanční správa a celníci, se dostala FAU do insolvence, následně ji soud poslal do konkurzu. Finanční správa firmu podezřívá z vědomého zapojení do karuselového podvodu.

Nyní, po rozhodnutí ostravského krajského soudu, se nechal slyšet právní zástupce firmy FAU Alfréd Šrámek, že v případě definitivního zrušení zajišťovacích příkazů firma zažádá stát o miliardovou náhradu škody. Spory se podle serveru týkají doměření daně a současného vzniku ručitelského závazku společnosti. 

Původní text ZDE.

„Celní správa vydala zajišťovací příkazy, protože podle ní firma neměla dostatek peněz, aby daně zaplatila. Zástupkyně celníků v pátek u soudu řekla, že rozhodnutí bylo vydáno v souladu s předpisy a důvodem byla obava o budoucí dobytnost daně,“ zmínil server. To však podle soudce Jiřího Gottwalda není samo o sobě důvodem pro tak masivní zajištění. 

O společnosti FAU se začalo hovořit i v souvislosti s nahrávkou, která se koncem srpna objevila na internetu a na níž hovoří právě Babiš.

Exministr však odmítl, že by v době svého působení ve funkci šéfa státní kasy zneužíval Ffinanční a celní správu. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Země jde do kopru, smál se Moravec Babišovi. A vyslechl si za to od Faltýnka

15:05 Země jde do kopru, smál se Moravec Babišovi. A vyslechl si za to od Faltýnka

Funguje ještě vůbec koalice ANO a ČSSD držená u moci komunisty, když byly obří daňové změny prohlaso…