Tyto pány by lidovci rádi viděli ve vládě

22. 12. 2013 6:52

Koalice už je dojednána. Celostátní výbor KDU-ČSL na sobotním jednání odsouhlasil nabídku ČSSD na tři ministerská křesla v nové vládě. Na ministerstvo kultury nominovali lidovci Daniela Hermana, zemědělství má vést Marian Jurečka a ministrem bez portfeje má být předseda strany Pavel Bělobrádek.

Tyto pány by lidovci rádi viděli ve vládě
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda KDU-ČSL Pavel Bělobrádek
reklama

"Celostátní výbor KDU-ČSL dne 21. 12. 2013 na svém mimořádném zasedání schválil návrh na rozložení sil v budoucí trojkoaliční vládě, který vzešel ze společného jednání předsedů KDU-ČSL, ČSSD a hnutí ANO v pátek 20. 12. 2013," uvedla mluvčí KDU-ČSL  Miriam Farská. Bělobrádek se nechal slyšet, že strana by chtěla, aby jejich ministr bez portfeje měl na starosti vědu, výzkum a inovace.

Křesťanská a demokratická unie - Československá strana lidová

  • KDU-ČSL
  • KDU-ČSL se pomalu seznamuje s internetovými Parlamentními listy.

 „Celostátní výbor po 2,5hodinové intenzivní diskusi nakonec přijal nabídku a souhlasil, aby KDU-ČSL měla v budoucí vládě tři ministry,“ dodal po jednání širšího vedení strany místopředseda lidovců Marian Jurečka. Rozhodnutí ale podle něj nebylo jednomyslné, několik členů vedení strany bylo proti.

Koaliční partneři krok lidovců vítají

Předseda sociálních demokratů a zřejmě i budoucí premiér Bohuslav Sobotka toto rozhodnutí lidovců vítá a považuje ho za realistické a konstruktivní. "Na základě úspěšného vyjednávání tak po třech dnech padla poslední překážka na cestě k formování již zcela konkrétního personálního složení nové vlády, kterým se nyní může vznikající koalice zabývat," poznamenal.

KDU-ČSL pochválil i šéf poslaneckého klubu hnutí ANO Jaroslav Faltýnek. "Je dobré, že se KDU-ČSL zachovala státotvorně a můžeme začít jednat o sestavení vlády," komentoval.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: nem
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Připosr*ný Milion chvilek. My tam stejně půjdem.“ Minář něco vzkázal. Chvilkaři to slyšet nechtějí

11:05 „Připosr*ný Milion chvilek. My tam stejně půjdem.“ Minář něco vzkázal. Chvilkaři to slyšet nechtějí

Mikuláš Minář má problém. Včera prohlásil, že dodrží nařízení vlády a úterní demonstrace bude mít je…