U Jílkové bude rušno. Přijde dopálený důchodce i Grossův směnkový žhář

30.01.2014 11:35 | Zprávy

Dnešní vydání televizní debaty Máte slovo se bude týkat problému zdražování potravin. Moderátorka Michaela Jílková si pozvala jako tradičně šest hostů z řad výrobců i prodejců, vystudovaného ekonoma i spotřebitele - důchodce, rozčíleného chováním obchodníků.

U Jílkové bude rušno. Přijde dopálený důchodce i Grossův směnkový žhář
Foto: ČT
Popisek: Moderátorka pořadu Máte slovo Michaela Jílková

Producenty bude zastupovat předseda Zemědělského svazu ČR Martin Pýcha a spolu s ním i ředitel největší české továrny na uzeniny, Jan Hanuš z Kosteleckých uzenin. Prezident Pýcha zdůrazňuje, že výrobci si cenu nevymýšlejí, ale musí při její tvorbě zohlednit řadu faktorů. Vedle nákladů na suroviny nebo mzdy zaměstnanců je to také cena energií, výše daní, nebo kurz koruny. Navíc musí sledovat ceny konkurence. Jan Hanuš z Kosteleckých uzenin zastává názor, že ceny určují odborníci a výrobcům nezbývá, než se jim přizpůsobit.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: jav

MUDr. Ivan David, CSc. byl položen dotaz

Nerostné bohatství na Ukrajině

Na CNN jste tvrdil, že Ukrajina již nerostné suroviny, které jsou na jejím území nevlastní, že je vlastní někdo jiný. Jak to víte? Myslíte, že tak na USA šije nějakou boudu, a proto došlo i k vyhrocení oné schůzky, kde se měla smlouva podepsat? A kdo je tedy podle vás vlastní?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Okupanti? Pamětnice vzpomíná na rudoarmějce. To v učebnicích nenajdete

5:00 Okupanti? Pamětnice vzpomíná na rudoarmějce. To v učebnicích nenajdete

Rudá armáda osvobodila Plasy na severním Plzeňsku a celá divize zůstala až do podzimu. Vojáci „neoku…