USA chtějí rozpoutat jadernou válku. Washington ovládl ďábel, šokuje bývalý politik Reaganovy administrativy

09.06.2014 11:27

USA došly k názoru, že jadernou válku lze vyhrát, a proto se chystají zaútočit jadernými zbraněmi na Rusko a Čínu. Přitom hrozí, že tyto země nebudou na úder čekat a naopak zahájí jaderný útok jako první. Před takovým vývojem varuje bývalý člen vlády Ronalda Reagana Paul Craig Roberts ve svém článku, jehož překlad zveřejnil web expremiéra Jiřího Paroubka Vaše věc.

USA chtějí rozpoutat jadernou válku. Washington ovládl ďábel, šokuje bývalý politik Reaganovy administrativy
Foto: Hans Štembera
Popisek: USA
reklama

Anketa

Který člen vlády je zatím vaším největším oblíbencem? (Restart hlasování 9.6.2014)

18%
52%
1%
10%
3%
hlasovalo: 11175 lidí

„Washington už nemá za to, že jaderná válka nemůže mít vítěze. Naopak má za to, že tuto válku lze vyhrát, a proto jak proti Rusku, tak proti Číně plánuje její první úder. Ten má skoncovat s tím, co pro sebe považuje za hrozbu: Že by totiž jeho hegemonie ve světě mohla být ohrožena,“ píše Roberts úvodem. Podle něj je celý plán útoku již dokonale propracován a připraven k použití.

V rámci nové doktríny prý již byly základny antibalistických raketových odpališť zbudovány v Polsku na hranici s Ruskem, další se připravuji v ostatních zemích, které s Ruskem sousedí.

Rusko se ocitne v raketovém obklíčení

Roberts uvádí, že až bude síť těchto základen dokončena, ocitne se Rusko v dokonalém antibalistickém raketovém obklíčení. „Nu a protože antibalistické rakety jako součást proslulých hvězdných válek dokáží sestřelovat mezikontinentální rakety, kterými jedině by se Rusko mohlo americkému raketovému útoku postavit, neznamená naznačený vývoj nic jiného než ruskou bezbrannost v případě, že někdo na Západě skutečně stiskne raketové tlačítko,“ tvrdí Roberts.

Podle něj tzv. antibalistický raketový štít všechny ruské rakety pochytá už na začátku jejich dráhy a na území USA se podle stratégů NATO nedostane ani jediná.

Plánovaný útok je kvůli ohledům na světovou veřejnost oděn jako vždy do rádoby obranného hávu. „Takže např. zbudování základny antibalistických raketových odpališť v Polsku se zdůvodňuje jako ochrana Evropy před mezikontinentálními raketami Íránu, přičemž ovšem jak Washington, tak všechny evropské vlády dobře vědí, že Írán žádné mezikontinentální rakety nemá, a že i kdyby je měl, neměl by žádný důvod pálit je na Evropu. Takže na koho se zde míří, je celému světu jasné,“ poznemanává Roberts.

Rusko podle něj chápe, že změna americké válečné doktríny a s ní související růst antibalistických raketových odpališť poblíž jeho hranic nejsou namířeny na nikoho jiného než na něj.

Čína prý je ochotna odpovědět vlastním jaderným útokem

Stejné hrozbě prý čelí i Čína, která v této souvislosti před několika měsíci vyslala Washingtonu své varování, že je schopna odpovědět na raketový jaderný útok USA stejně zničujícím útokem vlastním.

„Washington však i tak skálopevně věří, že má všechny šance jadernou válku vyhrát, aniž by sám utrpěl úhonu. A bohužel, právě toto jeho pevné přesvědčení je onou neblahou okolností, která na vidinu jaderné války tiskne pečeť pravděpodobnosti,“ uvádí Roberts.

Názor jaderných vědců je přitom takový, že jaderná válka, bez ohledu na nyní budovanou strategickou výhodu USA, zůstává stále válkou, která opravdového vítěze mít nemůže.

„Protože dokonce i ona americká města, která by se vyhnula ruské či čínské raketové odvetě, by byla radiací zničena. Bomby, které by vymazaly Rusko, by totiž následným rozšířením radiace po světě zlikvidovaly i Spojené státy,“ domnivá se Roberts.

Závěrem se Roberts ptá, co můžeme za této hrozivé situace dělat. Radí, aby lidé přestali poslouchat zprávy všech oficiálních médií v USA. „Nevěřte jedinému slovu, kterým k vám promluví naše vláda,“ poznamenává a vyzývá, aby lidé nechodili k volbám. „A uvědomte si, že ve 21. století se do vládních budov Washingtonu nastěhoval ďábel. Ten, který už zničil sedm zemí, zabil, zmrzačil či vyhnal z domovů miliony lidí a tak dokázal, že nemá svědomí a že jediné, co dokáže, je předvádět hrůzu, kterou stvořil, jako svůj úspěch. Je zkrátka rozhodnut, že vládcem světa bude on - a jenom on - kterýmžto postojem vede svět k nevyhnutelnému zmaru,“ dodal bývalý náměstek amerického ministra financí za dob vlády Ronalda Reagana.

Celý článek najdete zde.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vam

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vrbětice: Utajené rakety. Ukradené hromosvody. Zamlčená pravda. Místní promluvili

13:00 Vrbětice: Utajené rakety. Ukradené hromosvody. Zamlčená pravda. Místní promluvili

Pro poznání toho, co se stalo ve Vrběticích, jsou důležité výpovědi svědků. Jednu takovou zveřejnil …