USA ukázaly satelitní snímky, podle nichž prý Rusko střílelo na Ukrajinu

27.07.2014 22:02

Ministerstvo zahraničí USA zveřejnilo satelitní snímky, podle nichž prý Rusko tento týden střílelo rakety na cíle na východní Ukrajině, a to ležící i přes jedenáct kilometrů od hranic.

USA ukázaly satelitní snímky, podle nichž prý Rusko střílelo na Ukrajinu
Foto: Filip Ferbie
Popisek: Demonstranti pověsili na zamčenou bránu ukrajinskou vlajku
reklama

Na záběrech jsou podle amerického ministerstva zahraničí viditelné stopy, odkud byly rakety vystřeleny, a také krátery, kam dopadly. Obrázky podle agentury AP poskytl speciální představitel prezidenta pro výzvědné služby (DNI).

Zveřejněné čtyřstránkové sdělení uvádí, že snímky se týkají útoků provedených mezi 21. a 26. červencem, tedy uplynulý týden. Na jednom z nich je prý vidět, že rakety byly vypáleny z Ruska a dopadly více než 11 kilometrů v hloubi ukrajinského území.

Podle francouzské agentury AFP jde celkem o čtyři snímky rusko-ukrajinského pomezí. Na dvou jsou podle ministerstva vidět ruské baterie umístěné na ruském území - na jednom je skupina raketometů a na druhém houfnice. Patrné jsou i krátery na ukrajinském území v blízkosti vojenských pozic.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: pan, čtk
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Chrliči kravin. Bába od plotny, která díky Milionu „chlívek“ objevila patent na rozum, radí premiérovi! Ivan Vyskočil vstupuje do vřavy v době koronaviru

7:52 Chrliči kravin. Bába od plotny, která díky Milionu „chlívek“ objevila patent na rozum, radí premiérovi! Ivan Vyskočil vstupuje do vřavy v době koronaviru

NEDĚLNÍ RÁNO S IVANEM VYSKOČILEM „EU, která nám striktně předepisovala, že rum se nesmí jmenovat rum…