Veletrh ve čtvrtek slavnostně zahájil syrský premiér Imád Chamís, pro návštěvníky bude výstava otevřena do 15. září. Podle premiéra představuje veletrh jednu z nejdůležitějších cest, kterou se syrská vláda snaží kontaktovat spřátelené země, aby jim představila investiční příležitosti v Sýrii.
Česká ministerstva podle agentury SANA vyjádřila podporu vytvoření přímých kontaktů se syrskými institucemi a podniky s cílem diskutovat o obchodní a investiční spolupráci. V Sýrii si Česko drží vliv díky ambasádě, kterou v Damašku zachovalo jako jedinou ze zemí EU. Kromě toho je Sýrie v posledních letech jedním z největších příjemců české humanitární pomoci.
Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLbox PL na Seznam.cz + ParlamentníListy TV
sledujte PL na YouTube + ParlamentníListy.cz
sledujte PL na GoogleZprávy + ParlamentníListy.cz
sledujte PL na Facebooku



