Učitel mediální výchovy se rozplýval, jak mu děti vyprávěly o hoaxech a Putinovi. A v diskuzi létaly facky: Vychováváte z nich multikulti zm*dy!

05.09.2018 20:25

Školní rok se nám pomalu rozbíhá a děti se dozvídají nové věci. Někdy to je i naopak, učitelé leccos vyslechnou od dětí. Jeden z kantorů na sociální síti Twitter sepsal pár řádek k jedné vyučovací hodně mediální výchovy. A nastala mela.

Učitel mediální výchovy se rozplýval, jak mu děti vyprávěly o hoaxech a Putinovi. A v diskuzi létaly facky: Vychováváte z nich multikulti zm*dy!
Foto: syscom.co.za
Popisek: Software - ilustrační foto
reklama

Ministr školství za hnutí ANO Robert Plaga v úterních Dvaceti minutách Radiožurnálu ujišťoval, že nechce žákům a studentům přidávat učivo. Prý považuje za důležitější učivo „provzdušnit“ a lépe provázat. V rámci provázání by se měla učit také mediální výchova.

 

Ing. Robert Plaga, Ph.D.

  • ANO 2011
  • ministr školství, mládeže a tělovýchovy

 

Na některých školách už se učí teď. Jeden z kantorů se na sociální síti Twitter podělil o své zkušenosti s jedenáctiletými dětmi z hodiny mediální výchovy. Prý bude muset o té hodině dost přemýšlet.

Pod příspěvkem pana učitele se rozjela dost živá diskuse. Mimo jiné v ní zaznělo, že by žáci také měli vědět, že některé zprávy označené za hoaxy se nakonec ukázaly jako pravdivé a že oficiální média také někdy lžou. Pokud se toto žáci nedozvědí, pak je s nimi podle názoru jedné z diskutujících dam „levicově manipulováno“.

Ale kantor se nedal a chtěl vědět, který hoax se ukázal jako pravdivý a kdy tzv. oficiální média lhala. A dostalo se mu odpovědi. Oficiální média prý lhala o Iráku, že tam jsou chemické zbraně, když tam přitom žádné nebyly. Jenže pan učitel pokračoval v diskusi a všem připomněl, že média jen přinášela zprávu o tom, co o chemických zbraních v Iráku tvrdila vládní místa.

Dáma si však trvala na svém a konstatovala, že novináři jsou levicově, nebo chcete-li liberálně zaujatí. Použila slovo „bias“, které lze vysvětlit jako podjatost čili neschopnost nestranně posuzovat různé záležitosti.

O slovo se přihlásil také bloger Petr Paulczyňski, který panu učiteli doporučil, aby se raději věnoval matematice, fyzice i dějepisu. Kantor to však odmítl, raději se prý bude věnovat mediální výchově a upozorňovat žáky na lidi, jako je Petr Paulczyňski.

Stranou debaty nezůstal ani František Matějka, velký kritik EU, který momentálně reprezentuje Stranu nezávislosti České republiky. Zdůraznil, že se pravidelně dětí ptá, co jim dnes učitelé říkali ve škole. Aby jim následně mohl odhalit pravdu.  

Jeden z diskutujících se rozzlobil nad tím, že se s jedenáctiletými dětmi na školách mluví o geopolitických tématech. Volič je toho názoru, že se to dít nemá. A svůj názor dal důrazně najevo.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vondra tvrdě o USA: Změnilo se to. Trump? Nepěkná slova

14:28 Vondra tvrdě o USA: Změnilo se to. Trump? Nepěkná slova

Europoslanec Alexandr Vondra (ODS), který v minulosti působil na postu velvyslance ve Spojených stát…