Učitelka z mateřské školky poslala tento mrazivý vzkaz Babišovi. Jde o malé děti a koronavirus

12.03.2020 18:10

Vláda vyhlásila nouzový stav a veřejnost dala jasně najevo, co si o tom myslí. Nahlédněte.

Učitelka z mateřské školky poslala tento mrazivý vzkaz Babišovi. Jde o malé děti a koronavirus
Foto: Hans Štembera
Popisek: Otevření zrekonstruovaného pavilonu Mateřské školy na Sychrově, který je jedním z nejmodernějších předškolních zařízení v Praze
reklama

Část veřejnosti poděkovala Babišovi za všechno, co v boji proti koronaviru dělá. „Jste nejlepší, a určitě i lepší jak paní Merkelová. Teta, co žije v Německu, říkala, že tam vůbec tohle neřeší a ani nemají dezinfekční prostředky jako u nás. Skvěle zvládáte tu situaci,“ napsal pan vystupující pod jménem Doxík.

Reakce na nouzový stav

Podporu často Babišovi vyjádřili i lidé, kteří ho „nemusejí“. „I když vás nemusím, souhlasím s tímto rozhodnutím a držím nám všem palce,“ napsala jedna z voliček.  

Lidé se často shodli na tom, že i kdyby opatření měla zachránit byť jen jeden lidský život, měla smysl.

Zazněly však i kritičtější reakce. V diskusi pod statusem Andreje Babiše, kde oznámil vyhlášení nouzového stavu, padl dotaz, proč Babišova vláda nepostupuje podobně jako ta slovenská.

„Docela by mne zajímalo, proč Slovensko bude rozdávat obyvatelům roušky a vy teprve objednáváte ochranné pomůcky pro ty, co zajišťují nezbytné služby? Dále by mě zajímala kapacita testovacích laboratoří, protože se dají předpokládat stovky nakažených lyžařů a základ úspěšného zvládnutí je testování.“

Premiér také dostal otázku od jednoho z maturantů.

„Dobrý den, pane Babiši. Rád bych se nejen za sebe, ale předpokládám, že také za všechny studenty čtvrtých ročníků středních škol zeptal, jak se bude aktuální situace týkat maturit, které mají oficiálně začít za méně než 30 dní. Předem děkuji za odpověď,“ napsal předsedovi vlády maturant.

A od svých spoluobčanů se dozvěděl, že současný stav se podobá stavu válečnému a odmaturuje, až to skončí.

Fotogalerie: - Nekšeftujte s rouškami!

Předseda vlády Andrej Babiš jednal s řediteli tuze...
Předseda vlády Andrej Babiš jednal s řediteli tuze...
Předseda vlády Andrej Babiš jednal s řediteli tuze...
Předseda vlády Andrej Babiš jednal s řediteli tuze...
Předseda vlády Andrej Babiš jednal s řediteli tuze...
Předseda vlády Andrej Babiš jednal s řediteli tuze...

„Ale tak hlavně že mateřské školy jsou stále v provozu, neuvěřitelné...,“ zlobila se jedna z voliček. Z dalších reakcí se dozvěděla, že „rozumná matka už nechala děti doma“.

Jednoznačný palec dolů dal Babišovi pan Martin. „Tak tohle se opravdu povedlo... ještě chybí, aby se zakázal pohyb na veřejnosti vůbec... tohle opravdu uklidní občany a podle mého názoru udělá spíš ještě větší paniku... opravdu dobrá práce,“ zlobil se pán.

Zazněl i jeden dosti radikální návrh. „Všichni tam teď lezou, protože se nudí. Nechat pouze potraviny, lékárny a drogerie. Zbytečnosti zabrat,“ vypálil jeden z voličů.

Paní učitelka v mateřské školce se na Babiše zlobila, protože jí prohrál sázku.

„Dobré odpoledne, vážený pane premiére, cítím se velmi hrdá, že my mateřské školy držíme ekonomiku státu, určitě se mi dnes bude lépe usínat, i když s vědomím, že snad žádné dítě nebude tichým přenašečem COVID-19. Doufala jsem, že vyhlášením nouzového stavu se situace změní, moje chyba, prohrála jsem sázku u mých kolegyň, teď všem musím koupit láhev prosecca,“ zlobila se na předsedu vlády.

Reakce na nouzový stav

„Přestaňte si olizovat prsty v přímém přenosu, Andreji! Alespoň když kvůli infekci vyhlašujete nouzový stav!“ požádala Babiše jedna z dam.

„Když si čtu ty komentáře, tak to se teda bavím, nemůžu věřit, že jsme tak omezení. Na tiskovce to bylo stejné, ty dotazy byly na úrovni puberťáků,“ kroutil hlavou další z diskutérů.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

To chvilkaře zklame! Xaver vytáhl projev o situaci v ČT. A radoval se

19:25 To chvilkaře zklame! Xaver vytáhl projev o situaci v ČT. A radoval se

Moderátor Luboš Xaver Veselý na svém Facebooku sdílel videa s názory na jeho zvolení do Rady České t…