Údiv epidemiologa: Proč do ČT zvou Pollerta? Firemní sociolog Bednář rázně odpověděl

25.07.2021 15:15

Do České televize pozvali bývalého olympijského šampiona a lékaře Lukáše Pollerta, velkého kritika protikoronavirových restrikcí, aby vyložil svůj pohled na letní olympiádu v Tokiu. Epidemiolog profesor Hynek Pikhart kroutil hlavou nad tím, proč Pollerta vůbec zvali. A firemní sociolog Vojtěch Bednář rázně odpověděl. „Žádný vědec nemá patent na pravdu.“

Údiv epidemiologa: Proč do ČT zvou Pollerta? Firemní sociolog Bednář rázně odpověděl
Foto: archiv V. Bednář
Popisek: Vojtěch Bednář

Olympiáda v Tokiu se rozběhla. Několik českých sportovců se jí však neúčastní. Byli pozitivně testováni na covid, museli do izolace a pro některé z nich to znamená definitivní konec medailových nadějí.

Podle někdejšího olympijského vítěze a lékaře Lukáše Pollerta je to velká škoda, ale před kamerami ČT se příliš nechtěl pouštět do úvah, kolik lidí se mohlo nakazit, zda v letadle, nebo ještě v Praze a tak podobně.

„Co se týká v tom letadle, no, tam já nevím, já prostě nejsem epidemiolog, letecký epidemiolog... Bylo to vládní letadlo, že jo, tak bůhví, co se tam dělo třeba před tím letem, to já nevím,“ pousmál se.

Konstatoval, že když bylo rozhodnuto o tom, že budou testováni zdraví sportovci, muselo se počítat s tím, že se u nich virus objeví, i když to jsou třeba jen částečky viru.

Epidemiolog profesor Hynek Pikhart kroutil hlavou nad tím, že do ČT Pollerta vůbec pozvali. „ČT je nepoučitelná. Už zase Lukáš Pollert v Událostech, komentářích? Proboha proč?“ ptal se.

A firemní sociolog Vojtěch Bednář nabídl odpověď.

„I když jsem přesvědčený zastánce očkování proti koronaviru, domnívám se, že u Lukáše Pollerta je rozhodně namístě, pokud je přítomen i opačný názor, a že žádný vědec nemá patent na pravdu, natož právo rozhodovat o tom, kdo dostane hlas,“ zdůraznil Bednář.

Pollert v ČT

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Volný odpálil bombu. Než Lipovskou odstranili, zkusili ji prý umlčet jinak

21:31 Volný odpálil bombu. Než Lipovskou odstranili, zkusili ji prý umlčet jinak

„Mafie se rozhodla, že se jí zbaví i za cenu porušení zákona a mediálního divadla,“ popisoval poslan…