Ukaž, co umíš a jak mluvíš anglicky. Trump chce zpřísnit podmínky pro přistěhovalce

17.05.2019 10:33

Americký prezident Donald Trump dnes oznámil, že nový americký imigrační systém podpoří příchod kvalifikovaných přistěhovalců a zabrání pronikat do USA těm, kteří na to nemají nárok. Dále uvedl, že tento plán rovněž ukončí pašování dětí do Spojených států a umožní jejich rychlé vracení rodinám v zemi původu. Seznámil tak veřejnost s návrhy nových přistěhovaleckých pravidel, která podle něho umožní konečně zcela zabezpečit hranice, uvedla ČTK.

Ukaž, co umíš a jak mluvíš anglicky. Trump chce zpřísnit podmínky pro přistěhovalce
Foto: Repro Youtube
Popisek: Donald Trump na konferenci CPAC
reklama

„Chceme zůstat zemí otevřenou pro imigranty, ale velká část těch přistěhovalců musí přicházet na základě svých schopností,“ sdělil Trump při projevu v Bílém domě. Jeho plán počítá s tím, že lidé mířící do USA budou muset prokázat svou kvalifikaci či znalosti angličtiny ještě předtím, než dostanou od amerických úřadů povolení k pobytu.

Většina přistěhovalců v současné době získává americká víza na základě příbuzenských vztahů s lidmi žijícími v USA, či z humanitárních důvodů. Pouze malá část víza obdrží díky svým schopnostem. Šéf Bílého domu chce, aby se tento poměr obrátil. Počítá také s růstem výdajů na hraniční bezpečnost a investicemi do technologií, které by umožnily stoprocentní kontrolu průchodu lidí a zboží přes hranice.

Neočekává se však, že by ve Sněmovně reprezentantů ovládané demokraty měly tyto kroky velkou šanci na přijetí. Ti se totiž staví proti snižování počtu příbuzenských či humanitárních víz, a naopak by chtěli zabezpečit před vyhoštěním migranty, kteří již v USA žijí.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: nab
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Romové? Ptejme se! Ombudsman Křeček pálil jednu ostrou za druhou. Práce, bydlení, dávky, integrace. Kavárna šla do vývrtky, okamžitě

7:11 Romové? Ptejme se! Ombudsman Křeček pálil jednu ostrou za druhou. Práce, bydlení, dávky, integrace. Kavárna šla do vývrtky, okamžitě

Ombudsman Stanislav Křeček se vyjádřil k protestům „Black Lives Matter“ a k srovnávání postavení Afr…