Ukrajinské ztráty znovu rostou. Ozývají se proruští separatisté

15.07.2015 16:15 | Zprávy
autor: čtk, mp

Osm ukrajinských vojáků zahynulo a 16 bylo zraněno během uplynulých 24 hodin na východě země, částečně ovládnutém proruskými separatisty. Oznámily to dnes ukrajinské úřady. Podle agentury AFP vládní síly utrpěly nejhorší ztráty za posledních pět týdnů. Separatisté naopak obvinili armádu, že při úterním ostřelování zabila dva povstalce a jednu civilistku.

Ukrajinské ztráty znovu rostou. Ozývají se proruští separatisté
Foto: Hans Štembera
Popisek: Připomínka prvního výročí událostí na Majdanu v Kyjevě. Na Václavském náměstí v Praze se sešlo kolem 200 lidí s kříži symbolizující padlé, tzv. Nebeskou setninu

Ukrajinská bezpečnostní rada obvinila "ruské teroristické uskupení", že se dopustilo jednoho z nejhorších porušení příměří silným ostřelováním ukrajinských pozic z houfnic ráže 152 milimetrů. "Osm ukrajinských vojáků zahynulo, 16 bylo zraněno," uvedla rada v dnešním komuniké. Ožila prý také průzkumná a výzvědná činnost nepřítele. "Tyto akce svědčí o dalším pokusu Ruska a jeho loutek zcela zničit minské dohody a obnovit boje novou ofenzivou (...)," varovala rada a ujistila, že ukrajinské velení podniká protiopatření k odražení "ruské agrese".

Moskva stále popírá, že by se do konfliktu přímo zapojila.

Miny, nálože a smrt

Do bilance je zahrnuto i pět obětí výbuchu při odminování v Luhanské oblasti, o kterém dnes informovala místní policie.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

Fakt může EU zvýšit daň z nemovitosti?

To už ani určení výše daní není v kompetenci jednotlivých států? A kdo s tím zvýšením přišel? Často se říká EU, ale musí za tím být přeci nějací konkrétní lidi. Zajímá mě kdo, z jakých zemí? Je to i někdo z ČR?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ukrajinci na své hrdlořezy nedají dopustit. Nikoho jiného nemají

16:25 Ukrajinci na své hrdlořezy nedají dopustit. Nikoho jiného nemají

POHLED IVANA HOFFMANA Bublina politiků si ráda navzájem dává řády medaile. Lidé už to považovali za …