Unie otců žaluje České dráhy. Kupé pro ženy prý diskriminují muže

15.02.2012 13:31

České dráhy zavedly zvláštní kupé pouze pro ženy. A mužským aktivistům se to nelíbí. Unie otců dokonce České dráhy žaluje, prý kvůli apartheidu a diskriminaci jedné skupiny lidí.

Unie otců žaluje České dráhy. Kupé pro ženy prý diskriminují muže
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vlaky ČD - ilustrační foto

Unie otců podala na České dráhy trestní oznámení pro podezření ze spáchání trestného činu proti lidskosti. Jde podle ní prý o zjevnou segregaci a diskriminaci osob mužského pohlaví, které nemají stejné právo využívat služeb veřejné dopravy.

"Tímto způsobem dochází k posilování obrazu mužů bez rozdílu jako osob nebezpečných ženám, potenciálně je ohrožujících, před kterými je nutno ženy chránit. Takový obraz mužů bývá ve společnosti někdy účelově vytvářen a zneužíván," řekl serveru Týden.cz Aleš Hodina, provozovatel webových stránek Střídavka, které bojují za práva rozvedených otců.

České dráhy se brání, o žádnou segregaci prý rozhodně nejde. Muži prý do kupé samozřejmě mohou, nikdo jim to nezakazuje. "V žádném případě nejde o diskriminaci mužů. Ve vyhrazených oddílech mají ženy pouze přednostní právo. Patří přece k základním společenským normám, že muži pouštějí ženy sednout. Díky zvláštnímu kupé si to snad uvědomí i lidé, kteří toto pravidlo jinak nedodržují," uvedl mluvčí ČD Petr Šťáhlavský.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Jozef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: par

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Migraci nepůjde zastavit. Klima donutí. Hrozivá předpověď, přijde konec systému?

13:27 Migraci nepůjde zastavit. Klima donutí. Hrozivá předpověď, přijde konec systému?

Až stát přestane lidem vyplácet výpalné, bude zle. Historička Monika Rybová popsala, co nás čeká, až…