Únik dat o Romech vyjde ministerstvo na 450 tisíc. Pokutu prý zaplatí

11.07.2012 19:44

Ministerstvu školství byla uložena pokuta 450 tisíc korun za to, že z jeho internetových stránek loni unikly údaje o romských žácích, kteří dostávali dotace na studium. Pokuta je již pravomocná a mluvčí ministerstva ujistila, že pokuta bude zaplacena.

Únik dat o Romech vyjde ministerstvo na 450 tisíc. Pokutu prý zaplatí
Foto: rep
Popisek: Romské děti si hrají na hřišti
reklama

"Pokuta už je pravomocná, protože se jednalo o odvolací řízení," uvedla pro agenturu Mediafax mluvčí Úřadu na ochranu osobních údajů (ÚOOÚ) Hana Štěpánková. Ministerstvo školství tak bude muset za únik dat zaplatit 450 tisíc korun.

Jeho mluvčí Kateřina Savičová již ujistila, že resort pokutu zaplatí v řádném termínu. Zároveň však bude vymáhat škody a pro toto řízení si připraví podklady. "To zahájíme bezodkladně," dodala.

Spolu s tím Savičová ujistila, že podobný únik se již nebude opakovat. Ministerstvo k tomu přijalo množství opatření, která tomu zamezují. "Zaměstnanci, kteří se na zveřejnění osobních údajů podíleli, již na ministerstvu nepracují," doplnila.

K problému došlo loni v listopadu, kdy se na internetových stránkách ministerstva objevily osobní údaje včetně adres u 893 romských studentů. Kromě toho zde byly uvedeny i konkrétní částky, kolik jednotliví žáci dostávají na školné, stravu či školní potřeby.

Podle stínového ministra za ČSSD Marcela Chládka by pokutu měl zaplatit Josef Dobeš. "Pochybení má plně na svědomí ministerstvo, které tehdy Dobeš řídil. Právě jeho neschopnost nyní dělá další díru do rozpočtu ministerstva školství a místo na učebnice či platy pedagogů putují statisíce korun na úhradu zbytečné pokuty," tvrdí.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: pan

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Piráti jsou jiní, než je jejich obraz. Řeči o svobodě, a pak první podpoří cenzuru. Nacher ukazuje, co s nimi hrozí

14:11 Piráti jsou jiní, než je jejich obraz. Řeči o svobodě, a pak první podpoří cenzuru. Nacher ukazuje, co s nimi hrozí

„Je třeba obnažit, demaskovat, co jednotlivé politické subjekty navrhují. V tomto případě Piráty, pr…