Uprchlíci a sexuální násilí: Z německého parlamentu unikly zdrcující statistiky

09.09.2016 20:26

Německé úřady jsou na zveřejňování trestných činů spáchaných uprchlíky poměrně skoupé. Čas od času ale přece jenom vyjdou na světlo statistiky, které obvykle nahrávají odpůrcům přistěhovalecké politiky otevřených dveří.

Uprchlíci a sexuální násilí: Z německého parlamentu unikly zdrcující statistiky
Foto: Jan Rychetský
Popisek: V calaiské džungli

Naposledy unikly na veřejnost statistiky spojené se sexuálním násilím uprchlíků díky Simone Brand z Pirátské strany, která je členkou parlamentu ve spolkové zemi Severní Porýní – Vestfálsko. Právě v tomto regionu pobývá nejvíce uprchlíků z celého Německa. Brandová se v parlamentu této spolkové země, který zasedá v Düsseldorfu, dotazovala na aktuální statistiky zdejšího ministra vnitra Ralfa Jägera a jím předložené informace šokovaly celý parlament.

Jak ministr vnitra uvedl, jenom za letošního půl roku došlo v uprchlických centrech v Severním Porýní – Vestfálsku k téměř 180 násilným trestným činům se sexuálním podtextem. Konkrétně se jednalo o osmdesát případů sexuálního harašení, pět případů odhalování na veřejnosti, dvaačtyřicet případů sexuálního nátlaku a násilí, pětadvacet případů sexuálního zneužívání dětí a dalších šestadvacet přestupků narušujících individuální práva jedince.

Celý text v angličtině najdete ZDE

Podle Branda do jisté míry za vysokým počtem spáchaných zločinů se sexuálním podtextem stojí nevyhovující ubytovací podmínky v uprchlických centrech. Především poukazovala na skutečnost, že ženy a děti nemají možnost dostatečně odděleného ubytování od mužské části osazenstva. Podle místních médií často v uprchlických centrech nelze zamykat dveře u pokojů ani veřejných prostor a uprchlíci pánského pohlaví se mohou k ženám i dětem snadno dostat.

„Statistiky zveřejněné ministrem vnitra Jägerem jsou šokující samy o sobě. Navíc jsem přesvědčena, že ve skutečnosti to bude ještě mnohem horší. Mnoho uprchlíků nemá příliš dobré zkušenosti s policií a úřady ve svých mateřských zemích a ani v Německu si raději nechtějí stěžovat. Je téměř jisté, že desítky dalších trestných činů jejich pachatelům projdou bez povšimnutí úřadů,“ obává se levicová politička.

Severní Porýní – Vestfálsko je s téměř osmnácti miliony obyvateli nejlidnatější ze všech šestnácti spolkových zemí Německa. „Násilné sexuální činy spáchané uprchlíky tam jsou pod drobnohledem politiků i médií od té doby, co v jedné ze zdejších metropolí, Kolíně nad Rýnem, došlo při silvestrovských oslavách k hromadnému sexuálnímu obtěžování stovek žen,“ uvádí britský deník Daily Mail.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: pro

Ing. Libor Turek, Ph.D. byl položen dotaz

Export a import

Dělám v logistice. Denně k nám chodí vagóny zboží ze zahraničí, ale od nás jich vyvážímě minimum a situce se stále zhoršuje. Děláte v této problematice něco? Jak se snažíte podporovat náš export? A je import v takové míře nezbytný? Proč?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Vysmátý Babiš pil becherovku. Večeře, u níž nebyly kamery

18:47 Vysmátý Babiš pil becherovku. Večeře, u níž nebyly kamery

Andrej Babiš si začal užívat svůj „politický detox“. A podle slov internetové glosátorky, kterou na …