Předseda Evropské komise Jean-Claude Juncker před několika měsíci veřejně konstatoval, že „hranice jsou jedním z nejhorších vynálezů lidstva“. Z toho, jak Evropská unie od začátku migrační krize (ne)chrání své vnější hranice, lze vyvozovat, že Junckerův postoj sdílí většina politiků z Bruselu. V důsledku chabých bezpečnostních kontrol tak na kontinent přicházejí bývalý bojovníci Islámského státu a potenciální teroristé jako na běžícím pásu.
Řecké úřady například nebyly schopné svým německým protějškům sdělit klíčové informace o afghánském vrahovi studentky z Freiburgu, který byl za brutální napadení odsouzen již právě v Řecku. Jak píše deník Express, obdobně selhala spolupráce i mezi nizozemskými a britskými úřady. Čtyřiatřicetiletý Afghánec Jamshid Piruz se tak mohl bez problémů dostat do Anglie navzdory tomu, že byl v Nizozemsku odsouzen za vraždu na dvanáct let do vězení.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Josef Provazník