Uprchlíky někdo ponouká, aby šli k nám, usnesli se čeští velvyslanci. Pavel Šafr má jasno: Putin

11.11.2015 7:16 | Zprávy

K odchodu do Evropy jsou uprchlíci vydatně podporováni manipulativními a lživými informacemi, uvedl po jednání s 22 českými velvyslanci ze zdrojových, tranzitních i cílových zemí současné migrační vlny ministr zahraničí Lubomír Zaorálek. Píše o tom server Svobodné fórum, který v této souvislosti naznačuje, že za šířením lživých informací o tom, jak se uprchlíci budou mít v Evropě dobře, kromě pašerácké mafie může stát také ruský prezident Vladimir Putin.

Uprchlíky někdo ponouká, aby šli k nám, usnesli se čeští velvyslanci. Pavel Šafr má jasno: Putin
Foto: kremlin.ru
Popisek: Vladimir Putin, prezident Ruské federace

Server připomíná, že podle mnoha svědectví existují desítky do detailů „vymakaných“ webových a facebookových stránek, kde běženci najdou nejen přesné informace o jednotlivých zemích, ale také přehledné „jízdní řády“, návody, jak postupovat, aby nebyli zatčeni, a tisíce dalších informací, v jejichž pozadí ale jako červená opona visí jasná zpráva: Evropa vás vítá!

Celý text je ZDE

To vše je doplněno fotografiemi z cílových destinací, zejména Německa, na nichž umně pózují „uprchlíci“ před svými novými domovy. Nikoli však před uprchlickými tábory, ale před bavorskými domky, nebo luxusními vilkami.

Za šířením informací vybízejících k odchodu může být nejen pašerácká mafie

Tyto cíleně šířené informace vybízející k odchodu i ty, kteří nutně nemusejí, nebo s odchodem váhají, dále sdělují, že Evropa je schopna a je připravena na tři miliony migrantů.

Podle serveru všechno ukazuje na to, že za šířením těchto mylných informací stojí pašerácká mafie. To však prý může být jen část pravdy.

„Že pašeráci z tohoto byznysu skvěle profitují, o tom není pochyb. Zároveň je však potřeba mít se na pozoru, zda o patro výš nesedí ještě někdo jiný, komu by se vyděšená a naprosto destabilizovaná Evropa mohla hodit. Putin,“ tvrdí server s tím, že důvodem může být ruská odplata za sankce, celosvětové zapomenutí na Krym a Ukrajinu a možnost rozprostřít se o kousek dál.

Šéfredaktor serveru Pavel Šafr pak k tomu na svém facebookovém profilu dodal: „Tady je ještě jeden Putin. Zdá se, že té imigraci opravdu tak trošičku pomáhá. Jeho cílem je úplně rozhozená Evropa.“

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: vam

To je ta vaše podpora firmám?

Vybírat od nich za poplatky pro veřejnoprávní média? Myslíte, že lidé chodí do práce poslouchat rádio nebo se dívat na tv?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Takovou armádu už Ukrajina mít nebude.“ Analýza loňské ofenzivy. Velké chyby

15:00 „Takovou armádu už Ukrajina mít nebude.“ Analýza loňské ofenzivy. Velké chyby

Royal United Services Institute (RUSI) je nejstarší think-tank pro otázky obrany a bezpečnosti. Tent…