Úřednice, která kritizovala nadržování sociálně vyloučeným, skončila

31.10.2011 19:37 | Zprávy

Úřednice na ministerstvu školství, která kritizovala strategii vzdělávání dětí ze sociálně vyloučených lokalit, skončila. Už dříve rozeslala například hromadný e-mail, kde žádala o podporu v boji proti této strategii. Podle ministerstva odešla sama.

Úřednice, která kritizovala nadržování sociálně vyloučeným, skončila
Foto: Hans Štembera
Popisek: Student a vysvědčení, ilustrační foto

Podle informací serveru iDnes.cz úřednice Marta Teplá skončila na ministerstvu školství. Bojovala zde proti koncepci vzdělávání dětí ze sociálně vyloučených lokalit. Například rozeslala hromadný e-mail, ve kterém prosila o pomoc v boji proti koncepci. Avizovala v něm, aby lidé protestovali u premiéra a tím "učinili přítrž nemravnostem a zastavili tento fanatismus".

Podle České televize Teplé vadila podpora předškolních dětí a jejich rodičů ze sociálně vyloučených lokalit a také rozpouštění zvláštních škol. Dále odmítala pro tyto děti přídavky na jídlo, jízdné nebo mimoškolní aktivity.

Zvýhodňuje návrh jednu etnickou skupinu?

Na její stranu se přidala Asociace speciálních pedagogů, podle které vláda touto strategií zvýhodňuje romské děti na úkor ostatních. Naopak ale Česká odborná společnost pro inkluzivní vzdělávání s ní zase nesouhlasila, neboť tato strategie žádnou etnickou skupinu nezmiňuje.

"Paní Teplá se sama na základě vlastního uvážení rozhodla své působení na ministerstvu ukončit," potvrdila odchod úřednice vedoucí odboru Renáta Bartková Sodomová. Už před nedávnem server zveřejnil, že náměstek ministra školství Ladislav Němec řekl, že Teplou čeká personální trest.

Čtěte více:

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: pan

Ing. Petr Beitl byl položen dotaz

Eurokomisař

Pořád se tu mluví o eurokomisaři. Mě by zajímalo, v čem je pro nás lidi tato funkce důležitá? A jestli je, proč se diskutuje o tom, kdo jej nominuje víc, než o tom, kdo bude nominovaný? Fakt si myslíte, že nezkušená Nerudová je dobrá volba? Proč třeba nenominujete nějakého nestranného kandidáta, kte...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Další kolo války Černochové s Řehkou viděli i poslanci

20:53 Další kolo války Černochové s Řehkou viděli i poslanci

Ministryně obrany Jana Černochová měla zakázat náčelníkovi generálního štábu Karlu Řehkovi zřízení o…