Ústecký kraj: Dělníci na vzestupu. Chceme obnovit pořádek, řekl nám Vandas

12.09.2016 11:16

Alespoň podle předběžných měření to vypadá, že Ústecký kraj nejenže podpoří současného hejtmana Oldřicha Bubeníčka (KSČM), ale do zastupitelstva mají šanci proniknout i zástupci Dělnické strany sociální spravedlnosti. ParlamentníListy.cz se proto vypravily do tohoto regionu, aby zjistily více.

Ústecký kraj: Dělníci na vzestupu. Chceme obnovit pořádek, řekl nám Vandas
Foto: DSSS
Popisek: Marian Kotleba a Tomáš Vandas

Z ohlasů, které jsme zaznamenali v Mostu, Kadani, Chomutově anebo samotném Ústí nad Labem, to vypadá, že nálepka „extremistické“ strany místním nevadí. „Proč by měla, pan Vandas mi nesympatický není,“ řekl naší redakci postarší pár poblíž chomutovského zámečku. Koho budou volit, ale sdělit nechtěli. „Rozhodnutí nejsme ani v tom, zdali volit půjdeme,“ dodali. Nejinak hovořila i starší dáma na autobusové zastávce v Kadani. „Víme, že Dělníci tu jsou, to ano. Mně osobně to nějak nevadí, snaží se dělat pořádek,“ podotkla.

Připomeňme, že asi 60 kilometrů od Kadaně leží město Duchcov. To není nikterak známé, ale do médií proniklo opakovaně. A to zejména v roce 2014, kdy zde DSSS získala tři mandáty. „Musím konstatovat, že nové vedení města udělalo velký kus práce a bezpečnostní situace se zde velmi výrazně zlepšila. Nově opravené domy, silnice, bývalé ‚ghetto‘ se změnilo k nepoznání. Jsem rád, že k tomu svým dílem přispěla i DSSS,“ řekl předseda Dělníků Tomáš Vandas o prázdninách.

Aktuální preference, Ústecký kraj

Ústecký kraj je orientován výrazně doleva. Podle dat agentury Phoenix, která již od května letošního roku poměřuje jednotlivé subjekty, by zde uspěli jak komunisté, tak sociální demokraté. Za výrazný úspěch lze považovat i šestiprocentní potenciál Dělnické strany. „Je to určitě potěšující a ukazuje se, že sice nedáváme občanům koblihy zdarma, ale nabízíme jasná a konkrétní řešení, která Ústecký kraj potřebuje. Mohu slíbit, že pokud budeme mít možnost, obnovíme po volbách v tomto regionu pořádek, jako jsme ho obnovili v Duchcově,“ komentoval ParlamentnímListům.cz prozatímní výsledky Vandas.

Volby do zastupitelstev krajů byly vyhlášeny prezidentem Milošem Zemanem na 7. a 8. října 2016. Volit se budou krajští zastupitelé ve třinácti krajích mimo hlavní město Prahu, kde má pravomoci obdobné krajskému zastupitelstvu zastupitelstvo hlavního města Prahy zvolené v roce 2014.

Tomáš Vandas

  • DSSS
  • předseda DSSS
  • mimo zastupitelskou funkci

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tomáš A. Nový

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Že na Donbasu nejsou ruští vojáci, ale dobrovolníci? Tak ale dobře placení!“ Zaorálek se rozčiloval na Schneiderově akci k výročí Majdanu a publikum ho málem rozneslo

19:41 „Že na Donbasu nejsou ruští vojáci, ale dobrovolníci? Tak ale dobře placení!“ Zaorálek se rozčiloval na Schneiderově akci k výročí Majdanu a publikum ho málem rozneslo

Čubčí syn Porošenko, gruzínští střelci z oken konzervatoře na kyjevském Majdanu. Spálení lidé ve vyp…