Ústecký kraj podepsal smlouvu s Hospodářskou komorou

14.04.2012 13:34

Rámcovou smlouvu o spolupráci mezi Ústeckým krajem a Krajskou hospodářskou komorou podepsala tento týden hejtmanka Jana Vaňhová a předseda František Jochman. Smlouva včetně prováděcích dodatků navazuje na předchozí smluvní vztah z roku 2001, který bylo třeba aktualizovat.

Ústecký kraj podepsal smlouvu s Hospodářskou komorou
Foto: Ústecký kraj
Popisek: Jana Vaňhová (ČSSD)
reklama

Nová smlouva definuje konkrétní oblasti, ve kterých bude kraj s komorou spolupracovat, například projekty, doprava či školství a vzdělávání. Cílem je zvýšit prosperitu kraje a zlepši jeho image.

"Krajská hospodářská komora je významné sdružení místních podnikatelů, které reprezentuje podnikatelské prostředí a má značný odborný potenciál, proto je pro Ústecký kraj důležitým partnerem pro řešení hospodářské problematiky regionu s vysokou nezaměstnaností. Naším cílem je snížit nezaměstnanost ve regionu do roku 2020 na celostátní průměr. Věřím, že i výsledky deklarované spolupráce nám k tomu napomohou,“ řekla při podpisu hejtmanka Vaňhová.

Předseda hospodářské komory František Jochman zmínil zejména spolupráci v oblasti vzdělávání. Již dnes kraj s komorou spolupracuje při oceňování absolventských prací či na Dobrém listu komory. Právě kvalita lidských zdrojů může být pro investory důležitým faktorem při výběru místa pro podnikání.

Doplňme, že mediálním partnerem oficiálního webu Hospodářské komory (ZDE) jsou ParlamentníListy.cz.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: tan

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pořád tu bude někdo udávat a buzerovat. Rudí Piráti a to jejich béčko z TOP 09... Xaver s prezidentem Klausem rozjeli show

17:38 Pořád tu bude někdo udávat a buzerovat. Rudí Piráti a to jejich béčko z TOP 09... Xaver s prezidentem Klausem rozjeli show

Prezidentu Václavu Klausovi se nechce věřit, že máme tak hloupou politickou elitu, že by byla ochotn…