Ústřední výbor komunistů večer ukončí hlasování o toleranci vlády

6. 4. 2021 6:30

Ústřední výbor komunistů dnes večer ukončí hlasování o toleranci vlády Andreje Babiše. Jeho členové se v něm na dálku mohou vyjádřit, zda souhlasí s vypovězením dohody o tolerování kabinetu.

Ústřední výbor komunistů večer ukončí hlasování o toleranci vlády
Foto: Hans Štembera
Popisek: Staronový předseda ÚV KSČM Vojtěch Filip
reklama

Část komunistů kritizuje hnutí ANO za neplnění dohod. Výkonný výbor KSČM se proto již minulý týden rozhodl, že zahájí s ANO dohodovací řízení, které může ukončit podporu vládě.

Komunistům se nelíbí, že hnutí ANO podle nich neplní část z bodů toleranční dohody, na které se dohodlo s KSČM před třemi lety. Výhrady mají například k navrácení deseti miliard korun do rozpočtu ministerstva obrany z rozpočtové rezervy. Nelíbí se jim také kroky vlády v případě projektu dostavby jaderné elektrárny Dukovany. Podle předsedy komunistů Vojtěcha Filipa dále vláda neplní podmínky dohodnuté s prodloužením nouzového stavu. KSČM také vadí, že nebyly sloučeny Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra (ZPMV) a Vojenská zdravotní pojišťovna.

Babiš věří, že jeho vláda vydrží až do podzimních sněmovních voleb. Pokud by komunisté přestali menšinový kabinet ANO a ČSSD tolerovat, byla by to podle něj škoda.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: čtk

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Generál Šándor: Čuk a Gek ve Vrběticích? Desítky kilo výbušnin. Musel pomoct místní. Info, časy, trasa, to nepíšou v novinách. Ukažte papír, leží u nás

4:10 Generál Šándor: Čuk a Gek ve Vrběticích? Desítky kilo výbušnin. Musel pomoct místní. Info, časy, trasa, to nepíšou v novinách. Ukažte papír, leží u nás

„Vstoupit do muničního skladu a do jednotlivých budov, kde je uskladněná munice, není jako jít do re…