Utajená návštěva Zemana: Vondráček bouchl do stolu. Takto to bylo...

15.10.2021 13:39

Napětí kolem prezidenta Miloše Zemana houstne. Policie oznámila, že napříště už se k prezidentovi nedostane nikdo, jako předseda Sněmovny Radek Vondráček (ANO), pokud to neschválí lékař. Šéf hnutí ANO a dosluhující premiér Andrej Babiš (ANO) dal najevo, že Vondráček udělal velikou chybu. Jenže tím možná pochybení v okolí prezidenta nekončí. Státní zastupitelství také prověří, jak to bylo s prezidentovým podpisem u svolávání Sněmovny. A Vondráček už to nevydržel a promluvil otevřeně...

Utajená návštěva Zemana: Vondráček bouchl do stolu. Takto to bylo...
Foto: Reprofoto: ČT24
Popisek: Radek Vondráček (ANO)

Ústřední vojenská nemocnice dala opakovaně najevo, že nebude informovat o prezidentově zdravotním stavu, neboť Miloš Zeman si to nepřeje. Důrazně se však ohradila proti informacím, že prezident dostává k jídlu ovocné knedlíky či klobásy.

Stejně tak se ohradila oproti informacím o prezidentově zdraví, které na veřejnosti prezentoval předseda Sněmovny Radek Vondráček (ANO). Ten prohlásil, že s prezidentem vtipkoval.

A tady se Ústřední vojenská nemocnice ohradila podruhé. Radek Vondráček se k prezidentovi republiky dostal bez vědomí Zemanova ošetřujícího lékaře. A policie přislíbila, že se už nic podobného nebude opakovat. K hlavě státu se dostanou jen ti, kteří k tomu budou mít souhlas prezidentova osobního lékaře.

Anketa

Věříte, že je prezident Zeman ve stavu, kdy není schopen ničeho?

16%
hlasovalo: 34915 lidí
Končící premiér a šéf hnutí ANO Andrej Babiš už na dálku Vondráčkovi vynadal, že uděla hrubou chybu.

„Nevnímám to vůbec dobře. Je to velká chyba kolegy Vondráčka, který mě o návštěvě neinformoval," zaznělo od Babiše.

Předseda Sněmovny se však ve vyjádření pro Rádio Impuls bránil, že šel do nemocnice k Zemanovi bez hradního kancléře, zato v doprovodu policie.

„Do nemocnice jsem přijel sám, bez hradního kancléře, a k panu prezidentovi mě doprovodila policie. Nepředpokládáte, že když vás prezident chce vidět, a on mě opravdu chtěl vidět, že spolu máme velmi dobrý a blízký vztah, a když je to pod dohledem policie, tak že se to děje bez vědomí nemocnice,“ oznámil Vondráček.  

Naznačil také, že když Babiš někoho opravdu ostře kritizuje, vypadá to jinak. Tuto větu premiéra Babiše nepovažuje za ostrou kritiku své osoby. Přiznal však, že Babiše neinformoval. „Protože jsem dal slib panu prezidentovi,“ oznámil Vondráček v rádiu.

Vrchní státní zástupkyně v Praze Lenka Bradáčová navíc serveru Seznam Zprávy oznámila, že policie na pokyn státního zastupitelství prověří pravost podpisu prezidenta Zemana pod listinou ke svolání schůze Poslanecké sněmovny. Vondráček však oznámil, že Zeman podepisoval listinu ke svolání schůze přímo před ním, takže podle svých vlastních slov může doložit, že prezident Zeman jasně projevil svou vůli.

„Bavili jsme se o tom, že přichází s nějakým svým řešením. Jestli to řekl přímo takto, to nevím, ale řekl to typicky svým stylem a mrkl u toho okem, tak jsem opravdu zvědavý,“ pravil k údajným prezidentovým plánům předseda Sněmovny.  

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
MUDr. Zdeněk Hřib byl položen dotaz

To s tím porušováním slibů začínáte brzy

Před volbami jste slibovali nezvyšovat ceny MHD, teď jste u moci asi měsíc a už slib porušujete a ceny jízdenek zvyšujete. Navíc v době, kdy ceny pohoných hmot klesají. Co se teda změnilo, že jste takhle otočili?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Padající banky: „Domek z karet. Už nevěřím“ Temně z USA

15:00 Padající banky: „Domek z karet. Už nevěřím“ Temně z USA

Z pádu Credit Suisse bude zřejmě profitovat největší švýcarská banka UBS. Už jen proto, že záruky po…