Utajený spor při sestavování vlády: Hamáček tlačí vlivného pražského funkcionáře, pro Zemana je naprosto nepřijatelný

22.04.2018 10:01

Říká se, že hlavní překážkou pro vznik stabilní vlády v Česku je trestně stíhaný premiér Andrej Babiš z hnutí ANO. Server Forum24.cz Pavla Šafra, který Babišovi většinou nemůže přijít na jméno, však tentokrát nabízí trochu jiný pohled na sestavování vlády. Hlavní překážkou pro vznik vlády prý teď není Babiš, ale spor mezi prezidentem Milošem Zemanem a ČSSD. Spor o vlivného sociálního demokrata.

Utajený spor při sestavování vlády: Hamáček tlačí vlivného pražského funkcionáře, pro Zemana je naprosto nepřijatelný
Foto: repro youtube
Popisek: Údajně vlivný sociální demokrat Poche
reklama

Ani půl roku po volbách nemá Česko stabilní vládu, která by se těšila důvěře Poslanecké sněmovny. Političtí oponenti premiéra Andreje Babiše (ANO) z toho viní právě trestně stíhaného premiéra Babiše. Ve skutečnosti však může sestavování vlády komplikovat víc věcí. Jednou z překážek může být i spor mezi ČSSD a prezidentem Milošem Zemanem.

ČSSD v jednáních s Andrejem Babišem získala příslib, že ve vládě obsadí Ministerstvo vnitra a Ministerstvo zahraničí.

„Na jednom z nich by se šéfovi ČSSD Janu Hamáčkovi líbil europoslanec Miroslav Poche. Podle exkluzivních informací z Pražského hradu, které má deník Forum24 k dispozici, je to ale pro prezidenta Miloše Zemana kandidát naprosto nepřijatelný. Zdroj obeznámený s děním na Hradě uvedl, že pro prezidenta je Poche nepřijatelný pro jeho skandální minulost. V tomto případě jde o problém s financováním sociální demokracie. Aféra se stala v roce 2010 a současnému europoslanci téměř zničila kariéru,“ napsal server na adresu Miroslava Pocheho.

Připomeňme, že v roce 2010 se Poche nepřímo přiznal Hospodářským novinám, že sponzoroval ČSSD, ale jaksi nepřímo, aby bylo možné ušetřit na daních. A tak se to dělat nemá. Mnoha politikům by podobná aféra zlomila vaz, ale Poche ji přežil a dnes znovu hraje v ČSSD nezanedbatelnou roli. O prezidentu Zemanovi je však známo, že má takřka sloní paměť a to, co si chce pamatovat, si pamatuje dlouho.

Možná mu nevadí Pocheho skandál, protože kdyby mu vadil, tak by se podle serveru zdráhal jmenovat premiérem i trestně stíhaného Andreje Babiše, ale asi ještě dlouho nezapomene na to, že Poche v prezidentské volbě podpořil proti Zemanovi Jiřího Drahoše. Zdroj z Hradu však vysvětlil Zemanův odpor vůči Pochemu jinak.

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

„Poche si žádá trafiku, protože příští rok končí v Evropském parlamentu. A to opravdu není vůbec žádná kvalifikace pro vedení jakéhokoliv ministerstva. Ve vládě mají být odborníci, ne trafikanti,“ řekl zdroj.

Až čas ukáže, jak tento spor dopadne.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

A to je dobrá zpráva? Ti lidé umřeli, dusil Kubal Blatného. Ostrá show v ČT

8:04 A to je dobrá zpráva? Ti lidé umřeli, dusil Kubal Blatného. Ostrá show v ČT

Ministr Jan Blatný je ve funkci šéfa resortu čtvrt roku. Své působení a situaci s covidem-19 přišel …