Už mám dost Klausových útoků na papeže! Lidovec z Prahy přinesl vážné obvinění

16.02.2020 9:27

Předseda zastupitelského klubu Koalice VLASTA Pavel Mareš (KDU-ČSL Praha 10) se pustil do exprezidenta Václava Klause a jeho institutu za to, že setrvale útočí na papeže Františka. „Klaus a s ním spříznění lidé dezinterpretují papežovy postoje,“ píše Mareš v komentáři na serveru Křesťandnes.cz.

Už mám dost Klausových útoků na papeže! Lidovec z Prahy přinesl vážné obvinění
Foto: Daniela Černá
Popisek: Václav Klaus
reklama

Anketa

Máte rádi Stanislava Křečka?

95%
5%
hlasovalo: 31647 lidí
„Ne poctivá analýza či studie, ale politicko-publicistická mělčina, slovní blátíčko, otření se, kapky jedu... a ‚jedeme dál‘,“ popisuje komunální politik Pavel Mareš, jaké texty nalezl na webu Institutu Václava Klause.

Účelem Klausových útoků na hlavu církve je podle Mareše nejspíš poštvávat české a moravské katolíky pravicově konzervativní orientace proti jejich nejvyšší duchovní autoritě.

„Klaus a s ním spříznění lidé (pánové Weigl, Strejček či Semín) dezinterpretují papežovy postoje k marxismu, levici, migraci a ochraně životního prostředí,“ konstatuje Mareš, a dodává: „Slůvka, že papež je ‚ikona levice‘, ‚podléhá panteismu‘, ‚konkláve vyslyšelo politickou objednávku a připojilo se k levicové etatistické vlně‘, popírají životní postoje papeže, to, jak jeho autoritu vnímá církev a co k němu cítí (ve smyslu ‚jak k němu lnou‘) i (katoličtí) věřící.“

„Za Klause je třeba se modlit, ale je před ním také třeba varovat,“ uzavírá Mareš se slovy, že se může nechat „fackovat“, ale nesmí ho nechat klidným, když „fackují“ jiného člověka. Ani když je to papež.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: nab
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Věra Jourová k nové Radě ČT: Budou muset ukázat, že to dělají dobře. A hned naskočily vzpomínky na Polsko a Maďarsko

20:37 Věra Jourová k nové Radě ČT: Budou muset ukázat, že to dělají dobře. A hned naskočily vzpomínky na Polsko a Maďarsko

Hostem Dvaceti minut Radiožurnálu byla dnes Věra Jourová, místopředsedkyně Evropské komise z hnutí A…