Už se to valí. Pravice nebude štěpit síly. Ke Klausovi, Vondráčkovi a Bajerovi se přidávají další

05.03.2021 11:34

Sotva Trikolóra, Svobodní a Soukromníci oznámili, že uzavřeli dohodu o dlouhodobé spolupráci a půjdou do letošních sněmovním voleb spolu, začali získávat podporu od dalších politických stran. Jako první vydala své prohlášení Strana nezávislosti České republiky, která se rozhodla vzniklé uskupení podpořit.

Už se to valí. Pravice nebude štěpit síly. Ke Klausovi, Vondráčkovi a Bajerovi se přidávají další
Foto: Hans Štembera
Popisek: Brífink k představení spolupráce Trikolóra – Svobodní – Soukromníci

„Strana nezávislosti České republiky se rozhodla netříštit síly v historicky důležitých volbách do Poslanecké sněmovny PČR v roce 2021, nezúčastnit se samostatně volebního klání, podpořit kandidátku koaličních pravicových stran v těchto volbách a společně prosazovat potřebnou změnu,“ uvedl v prohlášení Richard Hartmann, předseda Strany nezávislosti České republiky.
 
„Dlouhodobě zastáváme stanovisko, že vstupem do EU a přistoupením k Lisabonské smlouvě jsme jako občané ztratili kontrolu nad velkou částí zákonů, podle kterých musíme s našimi rodinami žít, pracovat a podnikat. Tyto zákony tvoří lidé za hranicemi České republiky, které jsme nevolili a kteří nemají náš mandát. V demokratické, suverénní, nezávislé a svobodné zemi mají zákony přijímat legitimně volení zástupci občanů, tedy poslanci a senátoři Parlamentu ČR, a mají tak činit svobodně a ze své vůle, nikoliv pouze formálním stvrzením unijních norem pod hrozbou sankce za jejich odmítnutí,“ dodal Hartmann s tím, že situace v naší zemi je velmi neutěšená. 
 
 
Podle Strany nezávislosti jak vládní, tak opoziční politická reprezentace projevuje neúctu k vlastním občanům, k demokratickým pravidlům politické soutěže a celkově nekompetenci při řešení současných výzev.
 

Anketa

Má vláda Andreje Babiše dovládnout do voleb?

85%
15%
hlasovalo: 20016 lidí
„Patříme k těm, kdo chtějí zásadně změnit způsob vládnutí v České republice. Strana nezávislosti České republiky a strany koalice Trikolóra, Svobodní, Soukromníci vyznávají shodné či podobné hodnoty. Chceme podpořit společný politický cíl, kterým je základní obnova demokratického systému vládnutí v České republice,“ vysvětlil Hartmann, proč se Strana nezávislosti rozhodla nejít do voleb a podpořit Trikolóru, Svobodné a Soukromníky. 
 
V kuloárech se přitom již dlouhou dobu mluví o tom, že by nemuselo jít zdaleka o poslední stranu, která nově vzniklé uskupení podpoří. Krystalizuje se z něj totiž silná formace, která odmítá lockdown a přitom hájí tradiční pravicové zásady i euroskeptický postoj k EU. Navíc i Václav Klaus ml. ukončil čtvrteční tiskovou konferenci výzvou k integraci směrem k dalším subjektům a osobnostem. 
 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Jozef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: Karel Výborný

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Ať se těmi sr*čkami naočkují oni.“ Okamurův pokus odstřelila Sněmovna. A lid zuří

7:45 „Ať se těmi sr*čkami naočkují oni.“ Okamurův pokus odstřelila Sněmovna. A lid zuří

Hnutí SPD ve Sněmovně neprosadilo návrh, aby Sněmovna uložila vládě nezavádět povinné očkování proti…