Už to lítá. Další ódéesáci si převzali obvinění od protikorupční policie

24.05.2013 16:15 | Zprávy

Další tři členové plzeňské ODS, Radek Mráz, Tomáš Vlček a Adam Soleh, mají problém s policií. Podle deníku Právo patří mezi osm podezřelých, kteří byli protikorupční policií obviněni za krácení daně a hrozí jim až desetiletý trest. Stát měli ošidit na daních při podvodech s pohonnými hmotami až o půl miliardy korun. „K případu zatím nebudeme podávat žádné informace," uvedl pro Deník mluvčí protikorupční policie Jaroslav Ibehej.

Už to lítá. Další ódéesáci si převzali obvinění od protikorupční policie
Foto: Hans Štembera
Popisek: Peníze, ilustrační foto

Radek Mráz je zastupitelem za lochotínský obvod a je zároveň členem oblastní i regionální rady ODS a člen dozorčí rady v městské společnosti Parking Pilsen. Adam Soleh byl v minulých letech v dozorčí radě městské Plzeňské teplárenské. V případu figuruje i Tomáš Vlček (ODS), který je asistentem náměstka primátora Petra Runda (ODS). „Má částečný úvazek asi dva měsíce," potvrdil Rund.

Podle Práva schovával gang své obchody s pohonnými hmotami za bílé koně, jeden z nich bydlí na plzeňské ubytovně, kterou vlastní lochotínský boss ODS Petr Štrunc a spravuje ji právě Mráz. Ten případ odmítl komentovat. Mezi členy ODS vyvolala zpráva rozruch. Před časem skončil ve vazbě občanský demokrat a podnikatel Martin Otýs, který sponzoroval ODS a poté se proslavil stavbou silnice u Jateční třídy, která nikam nevedla. Problémy se zákonem měl také Petr Tofl, který figuroval v městském a rovněž v lochotínském zastupitelstvu.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: joh, čtk

Mgr. Jana Zwyrtek Hamplová byl položen dotaz

Jestli má dojít ke změně

Nemyslíte, že byste jako politici měli přestat štvát lidi proti sobě a i vy se k sobě chovat s větší úctou? Podle mě to dělají politici ze všech stran jen někdo víc a někdo víc.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Banální spor“ s pobodáním. To vážně řekla policie? Hodně silná káva k 17. listopadu

8:49 „Banální spor“ s pobodáním. To vážně řekla policie? Hodně silná káva k 17. listopadu

TÝDEN V MÉDIÍCH Oslavy 17. listopadu stále více ztrácejí pietní charakter a mění se v aktivistický „…