Už žádná „matka“ a „otec“. Pokrokové francouzské školství zavádí úplně jiné kolonky

16.02.2019 20:15 | Zprávy
autor: vef

„Rodič číslo 1“ a „rodič číslo 2“. Tak mají být nazvané řádky školních dokumentů ve Francii. Ta se takto rozhodla nahradit slova „matka“ a „otec“, a to kvůli homosexuálům. Píší o tom Lidovky.cz.

Už žádná „matka“ a „otec“. Pokrokové francouzské školství zavádí úplně jiné kolonky
Foto: wikipedia
Popisek: Francouzská vlajka.

Nový školský zákon byl schválen francouzským parlamentem ve středu. Kromě toho, že byla schválena povinná docházka od tří let, byly změněny kolonky „matka“ a „otec“. Nově to budou „rodič číslo 1“ a „rodič číslo 2“. Jak píše server Lidovky.cz, tato změna jdoucí na ruku homosexuálním párům vyvolala odmítavé reakce ze strany pravicových a extrémně pravicových poslanců. 

Původní text najdete ZDE.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Martin Kupka byl položen dotaz

Babiš

Prosím o odpověď na otázku.Proč jedete pořád-- AntiBabiš.kDYBY TO NEMĚL VŠE OŠETŘENÉTAK BYCH VÁM VĚŘIL.Ale Vy opravdu nemáte nic jiného než mít v puse Babiše.Kolik jste toho mohli udělat ve Vaši minulé vládě a nic.Teď jedete pořád dokolečka jak by to mělo být. Děkuji za Odpověď. mamlas

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Mistr T vydělává prachy chaosem, ale Česko je ráj.“ S českým Kanaďanem u galerie pod širým nebem

7:05 „Mistr T vydělává prachy chaosem, ale Česko je ráj.“ S českým Kanaďanem u galerie pod širým nebem

„Tady žiju rád. S kamarády posedíme, pokecáme, popijeme. Chodím všude možně. To je něco, co dost Kan…