Uzákonění prostituce? Paggio prosazuje pokutu za sex bez ochrany

24.04.2013 21:57

Do dvou měsíců by se mohl ve sněmovně objevit zákon o toleranci poskytování sexuálních služeb. Připravuje ho poslanec strany LIDEM Viktor Paggio spolu s nevládními organizacemi, které se věnují problematice sexuálního byznysu. Zákon nebude stavět jen na represích, ale chce ženy destigmatizovat.

Uzákonění prostituce? Paggio prosazuje pokutu za sex bez ochrany
Foto: Hans Štembera
Popisek: Exposlanec Viktor Paggio

Česko zatím stále nemá žádný právní předpis, který by nejstarší řemeslo upravoval. Regulovat prostituci chce i pražský magistrát, který už připravil svou verzi zákona.

"Hlavní město Praha se vydává cestou represe, pokut a lhůt, já se vydávám cestou opačnou, cestou inkluze a posílení práv lidí, kteří se v prostituci pohybují a kteří v ní pracují," řekl novinářům Paggio.

Poslanecký návrh rozlišuje mezi prostitucí dobrovolnou a nucenou a chce respektovat svobodnou volbu jednotlivců zvolit si prostituci jako zdroj obživy. "Zákon nepřímo stanoví, že dohoda o sexuálním aktu za úplatu není proti dobrým mravům, takže platba za ni je vymahatelná u soudu," uvedl Paggio, jehož návrh zohledňuje i zdravotní hledisko, když zavádí nový přestupek za užívání sexuálních služeb bez ochrany. Za jeho porušení by hrozila pokuta 20 tisíc korun. Prostitutky by ale podle něj nemusely chodit na pravidelné zdravotní prohlídky, jak navrhuje magistrátní předloha.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: joh

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Spadni, zm*de!“ „Kr*téni v legínách“ rozpálili řidičku do běla. Kolem Prahy jich byly tisíce

8:15 „Spadni, zm*de!“ „Kr*téni v legínách“ rozpálili řidičku do běla. Kolem Prahy jich byly tisíce

Dnes dopoledne se konal cyklistický závod Pražská padesátka, a mnoho lidí na severním okraji Prahy z…