Uzavřít Německo? Merkelová sklízí potupu: Její strana mění názor na migraci

13.02.2019 8:07

Na pozvání nové šéfky německé CDU Annegret Krampové-Karrenbauerové stovka osobností debatovala o migrační politice. Strana se po dvou dnech diskusí shodla na tom, že změní kurz a už nepojede v kolejích, které položila německá kancléřka Angela Merkelová. Cílem setkání však nebylo porazit křídlo Merkelové na hlavu, cílem bylo opět najít politickou shodu.

Uzavřít Německo? Merkelová sklízí potupu: Její strana mění názor na migraci
Foto: Václav Fiala
Popisek: Angela Merkelová na velkoplošné obrazovce na předvolebním setkání v Pasově
reklama

Ve dnech 10. a 11. února proběhlo setkání stovky osobností na téma migrace. Svolala ho nová předsedkyně nejsilnější německé vládní strany CDU Annegret Krampová-Karrenbauerová. Na konferenci zaznělo mnoho slov. Německá média popsala akci jako terapii, jejímž cílem bylo najít společnou řeč mezi různými skupinami ve straně. A to se zřejmě podařilo. Debatující se shodli na potřebě přijmout řadu přísných opatření, což je jasná ukázka toho, že strana po Merkelové nastavuje nový kurz. Kdo doufal, že CDU bude pokračovat v politice Merkelové, bude zklamán, píše server německého deníku Bild. Jenže zklamáni budou i ti, kteří doufali, že bude křídlo Merkelové poraženo na hlavu. Ani to se nestalo.

Anketa

Jste pro vyšší zdanění zisků zahraničních firem v Česku?

97%
3%
hlasovalo: 12047 lidí

Diskutéři předložili několik návrhů. Podání nesprávných informací v azylovém řízení by mělo být trestné. Sexuální trestné činy a násilí proti policejním důstojníkům by měly být obecně důvodem k vyhoštění. Policie by měla získat více pravomocí. Azylové řízení by se příště mělo omezit na jediný soudní orgán. Síly Frontexu by se měly do roku 2020 zvýšit na 10 tisíc zaměstnanců. To jsou jen některé návrhy, které byly ve dvou únorových dnech projednány.

Na závěrečné tiskové konferenci padl ze strany médií dotaz, zda může dojít také k tomu, že Německo uzavře hranice. „Je to jedna z možností,“ odpověděla Annegret Krampová-Karrenbauerová. CDU by ji zvažovala, pokud by migrační krize znovu narostla do rozměrů z roku 2015. Německá vláda však také debatuje s partnery v zahraničí a usiluje o to, aby se to nestalo.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Včera jsem byl v restauraci. Vedle Piráti, další stůl okamurovci, socani, černoprd*lníci... A v rohu sám Babiš. Štěpánek zveřejnil ohromující FOTO

12:35 Včera jsem byl v restauraci. Vedle Piráti, další stůl okamurovci, socani, černoprd*lníci... A v rohu sám Babiš. Štěpánek zveřejnil ohromující FOTO

Hudebník a člen Trikolóry Petr Štěpánek se pracovně vypravil do prostor Poslanecké sněmovny, aby s h…