V Brdech se dnes koná 29. ročník Dne pozemního vojska Bahna

23.06.2018 6:48

Na armádním cvičišti Zadní Bahna u Strašic na Rokycansku se dnes koná tradiční Den pozemního vojska Bahna. Nabídne ukázky bojů československých legionářů za první světové války v Itálii na Piavě, z mobilizace z roku 1938, z okupace Československa ze srpna 1968 i ukázky techniky a výcviku současné české armády. Akce, na kterou i při nepřízni počasí míří desetitisíce lidí, se letos koná po devětadvacáté.

V Brdech se dnes koná 29. ročník Dne pozemního vojska Bahna
Foto: brdy.info
Popisek: Chráněná krajinná oblast Brdy

Do jedné z největších prezentací armády pro veřejnost v Česku se zapojí kolem tisícovky profesionálních vojáků s 350 kusy techniky. Kromě armády se v programu představí také hasiči, policie, vězeňská služba či Muzeum na demarkační linii v Rokycanech. Muzeum provozuje Nadace pozemního vojska, která je spolu s armádou pořadatelem akce. Do zhruba sedmihodinového programu se statickými i dynamickými ukázkami se tak celkem zapojí kolem 1300 aktérů a téměř 500 kusů techniky.

Kromě ukázek historických bitev patří k nejatraktivnějším částem programu akční ukázka zásahové jednotky policie, prezentace dělostřelectva a také hodinová hlavní bojová akce. Armáda nachystala ukázku takzvané operace na vynucení míru. Vojáci předvedou zajištění objektu s otravnými látkami, který by mohly zneužít bojující jednotky. Součástí akce je výsadek, přepad objektu i nasazení letecké podpory. Do ukázky se zapojí asi stovka vojenských profesionálů.

Pro návštěvníky budou opět v obcích Dobřív a Strašice zřízena záchytná parkoviště, odkud je na místo konání převezou autobusy.

 

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: čtk

Ing. Libor Turek, Ph.D. byl položen dotaz

Vykašlali jste se na živnostníky

To, že nechápete, že spousta OSVČ dělá za minimální mzdu vysvětluje, proč sami sobě platy neustále zvyšujete. Napadlo vás, ale že prostě někdo nemá na výběr, a že je rád i za tu minimální mzdu? A vy nám ještě házíte klacky pod nohy, místo toho, abyste byli rádi, že makáme? To má jakou logiku? Fakt ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zlatý poklad České republiky. Zatím 13,5 tuny, má být až 100 tun

10:25 Zlatý poklad České republiky. Zatím 13,5 tuny, má být až 100 tun

MONITORING SÍTÍ Ekonom Lukáš Kovanda upozorňuje, že Česká národní banka pod vedením Aleše Michla bud…