V Bruselu odvolily stovky Čechů, většinou chtějí změnu poměrů

09.10.2021 6:11 | Zprávy

Většinou mladí lidé či zaměstnanci evropských institucí přicházeli už v pátek odevzdat své hlasy do volební místnosti na českém velvyslanectví v Bruselu.

V Bruselu odvolily stovky Čechů, většinou chtějí změnu poměrů
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Bruselu plynou z toho, že zde sídlí europarlament, nemalé příjmy

Téměř všichni voliči oslovení ČTK se shodovali na tom, že chtějí změnit politické poměry v Česku a vybírají některou z proevropských opozičních stran. Podle konzulky Sandry Miholové prozatímní účast přibližně odpovídá minulým volbám do Poslanecké sněmovny. Během prvního dne přišlo hlasovat 631 lidí.

„Chtěl bych, aby se naše země posunula tím směrem, který bych si představoval. Zatím se od něj spíš vzdaluje,“ přiblížil svou motivaci vyrazit k volbám v zahraničí padesátník Zdeněk, který v Bruselu pracuje jako tlumočník a volil koalici SPOLU. Podobně jako další místní Češi se chce po nějaké době v Belgii vrátit do své rodné země, také proto se zajímá o české politické dění.

Mezi stovkami lidí, kteří dnes v podvečer zamířili k jedné ze dvou uren na bruselské ambasádě, patřil spíše k těm starším. V několikaminutových frontách, které se před velvyslanectvím příležitostně tvořily kvůli kapacitě omezené covidovými pravidly, často postávali spíše mladší lidé, řada z nich na stážích či studentských výměnách.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: čtk

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
Klára Kocmanová byl položen dotaz

Kocmanová (Piráti): Peníze z trestné činnosti mají pomáhat obětem, ne mizet ve státní kase

Kam přesně ty peníze mizí? A uznáváte tedy, že stát je špatný hospodář? Protože mě to tak často přijde. Platíme daně a ne malé, a přesto tu pak nejsou peníze na pomoc potřebným nebo třeba na platy ve státní správě, na stavbu kvalitních silnic atd. atd.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

V Děčíně tlačili do dětí transgender. A přišlo se na to. Je zle

4:44 V Děčíně tlačili do dětí transgender. A přišlo se na to. Je zle

Mají mít města a rodiče právo kontrolovat, co se učí ve školách? Tuto otázku budou řešit v Děčíně, k…