V Bystřici zavedli kvůli Romům poplatek za ubytování

14.09.2012 15:26

Zastupitelé v Bystřici pod Hostýnem zavedli poplatek za ubytování pět korun za den. Musí ho zaplatit každý, kdo ve městě poskytne ubytování. Město ho zavedlo poté, co se v posledních týdnech začali do jediného zdejšího hotelu stěhovat Romové. Informuje server iDnes.cz.

V Bystřici zavedli kvůli Romům poplatek za ubytování
Foto: rep
Popisek: Domy na ostravském Přednádraží
reklama

Podle starosty Zdeňka Pánka je podobný poplatek běžný ve většině měst a obcí v zemi, zejména pokud tam jezdí mnoho turistů. Bystřice už takovou vyhlášku měla, byla ale zrušena, protože se ve městě příliš mnoho lidí neubytovávalo.

Teď radnice poplatek znovu obnovila, protože se do hotelu Podhoran začali stěhovat Romové z okolí.

Když hotel nekoupí město, bude z něj ubytovna pro sociálně nepřizpůsobivé

Majitel Radovan Křemeček nabídl hotel městu ke koupi za 25 milionů, zjistil server iDnes.cz. Veřejně prohlašoval, že pokud se o hotel nebude starat Bystřice, prodá ho agentuře provozující ubytovny pro sociálně nepřizpůsobivé.

Město sice zájem o hotel má, nabídlo za něj ale 13 milionů. Na to Křemeček nepřistoupil a poskytl hotel prvním nájemníkům.

Zastupitelé přesto odmítají zvýšit částku. „Pro město je to škoda, chtěl jsem jim dát šanci. Teď se ale zachovám podle toho, co celou dobu tvrdím,“ řekl podnikatel serveru iDnes.cz.

Provozovateli ubytovny musí být jasné, že bude pod dohledem a bude odmítaný

Na jednání zastupitelů byl také senátor Jiří Čunek (KDU-ČSL). „Byli by blázni, kdyby za něj dali 25 milionů. Nikdo takový se snad v zemi nenajde,“ myslí si o záležitosti s hotelem.

„V rámci zákona mohou, a dokonce musí takovou ubytovnu důsledně kontrolovat živnostenský úřad, stavební úřad, městská i státní policie a podobně. Ten, kdo by chtěl takovou ubytovnu zřídit, musí dopředu vědět, že to v Bystřici bude mít těžké a bude ostře sledovaný a odmítaný,“ vyjádřil se Čunek podle serveru iDnes.cz. 

Agentura, jejíž jméno Křemeček tají, by hotel převzala v lednu příštího roku.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vfe
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Havlíček se neudržel: Když byl ministrem financí Kalousek, v čase krize řídil státní kasu tak, že se z toho stát vzpamatovával deset let

12:45 Havlíček se neudržel: Když byl ministrem financí Kalousek, v čase krize řídil státní kasu tak, že se z toho stát vzpamatovával deset let

Moderátorka Terezie Tománková přivítala v nedělní Partii televize Prima ministryni financí Alenu Sch…