V ČT vystoupil obviněný hejtman Rozbořil: Nedržím se koryta zuby nehty, ale...

16.10.2015 22:50

Ondřej Koutník z Lidových novin v pátečních Událostech, komentářích České televize hodnotil kauzu olomouckého hejtmana Jiřího Rozbořila (ČSSD). Ten v pořadu také vystoupil. Informace, které poskytují o jeho případu média, jsou prý kusé a mnohdy i nepravdivé.

V ČT vystoupil obviněný hejtman Rozbořil: Nedržím se koryta zuby nehty, ale...
Foto: Daniela Černá
Popisek: Hejtman Olomouckého kraje Jiří Rozbořil
reklama

„Já si myslím, že obvinění je určitý stupeň v procesu, který je završen soudem... Člověk, který je obviněn, ještě není potrestán soudem,“ podotkl hned v úvodu hejtman s tím, že ho olomoucká sociální demokracie podpořila v záměru nerezignovat. Důležité také je, co řekne krajské zastupitelstvo. „Pokud zastupitelstvo řekne, že mě nechtějí, tak rezignuji,“ doplnil. V olomouckém vedení ČSSD je to tak, že 21 členů z 29 hlasovalo pro setrvání Rozbořila ve funkci.

Dodejme, že ČSSD tvoří v Olomouckém kraji koalici s komunisty a ti prozatím hovoří spíše o odchodu Rozbořila, byť se komunistický zastupitelský klub teprve sejde. Jestliže ale dnes komunisté volají spíše po presumpci viny, podle hejtmana tak činí spíše z neznalosti věci, protože informace podávané v médiích jsou mnohdy kusé a nepravdivé.

„Já jsem dokonce navrhoval, že vystoupím ze strany, abych nepoškozoval ČSSD. Ale zazněly naopak návrhy, abych nerezignoval ani na členství,“ doplnil šéf kraje. „Nedržím se koryta zuby nehty, jen během dneška jsem dostal několik pracovních nabídek... Ale je třeba čelit situaci,“ vyjádřil svůj názor Rozbořil. Co tím mínil? Politici, kteří v minulosti odstoupili z funkcí i díky akcím policie, později upadli v zapomnění, byť byli třeba nakonec i očištěni. Už se nedokázali vrátit do veřejného života.

Politicky se hraje o hodně

Koutník upozornil na to, že příští rok budou krajské volby a tam se hraje o hodně, protože půjde o boj mezi ANO a ČSSD, čehož si je vedení sociální demokracie dobře vědomo. Byť Koutník rozumí snaze hejtmana obhájit se i za pobytu ve funkci, politicky je to zkrátka problematické. Za složité ovšem nepovažuje, že média pracují v podobných kauzách s neúplnými informacemi a zveřejňují je. I když tím mohou poškodit pověst v článcích zmiňovaných osob, ačkoli mohou být nakonec osvobozeny. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

V ODS se štítí Babiše? Zapomeňte. Plán s krycím názvem „Upocenej“ se týká úplně jiných postav. Začal boj, na oběti se nehledí

4:43 V ODS se štítí Babiše? Zapomeňte. Plán s krycím názvem „Upocenej“ se týká úplně jiných postav. Začal boj, na oběti se nehledí

Řadu týdnů ParlamentníListy.cz bedlivě mapují dění v ODS. To se oproti zvyklostem přesunulo z centra…