V Česku bude k dostání nová potratová pilulka

15.06.2014 23:08

Od pondělí se v českých lékárnách objeví pilulka, která ženám umožní šetrnější potrat, než jaký mohly doposud podstoupit. Informuje o tom server iDnes.cz. Registrace tablety přitom vyvolala protesty desítek tisíc lidí.

V Česku bude k dostání nová potratová pilulka
Foto: Archiv
Popisek: Ilustrační foto.
reklama

České ženy si budou moci v pondělí pořídit pilulky Mifegyne a Mispregnol. Bude možné je požít do 49. dne těhotenství. Nebude ale dostupná pro každého.

Pilulku budou předepisovat jen nemocnice s lůžkovou péčí

Státní úřad pro kontrolu léčiv stanovil omezení, podle kterého budou pilulku smět předepsat jen nemocnice nebo zdravotnická zařízení s lůžkovou péčí. Tam ženu vyšetří a vydají jí průkaz, kde bude mít pacientka telefonní čísla na lékaře, aby se na ně mohla obrátit v případě akutních problémů. Žena při miniinterrupci totiž nemusí zůstávat v nemocnici.

Gynekologové nový přípravek vítají. Proti registraci nové potratové pilulky ale protestovaly desítky tisíc lidí. Organizace Hnutí pro život sesbírala přes 70 tisíc podpisů pod peticí. Pilulka byla přesto uzákoněna.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vfe
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Agáta Hanychová ostře vystoupila: Noste roušku, dodržujte opatření. A ty VIP matky, co se hroutí, že si nemůžou dojít na řasy. Bože!

21:55 Agáta Hanychová ostře vystoupila: Noste roušku, dodržujte opatření. A ty VIP matky, co se hroutí, že si nemůžou dojít na řasy. Bože!

Na lidi, kteří nedodržují vládní opatření v boji proti koronaviru, apeluje na instagramu bývalá mode…