V Česku vládne kabinet blízký Zemanovi, objevil slovenský tisk

11.07.2013 10:03 | Zprávy
autor: nem, čtk

V Česku nastoupila do úřadu vláda, která je blízká hlavě státu a která nemá zaručenou podporu sněmovny, napsal dnes slovenský tisk v reakci na jmenování úřednického kabinetu premiéra Jiřího Rusnoka prezidentem Milošem Zemanem. Upozornil také na trestní oznámení, kterým čelí ministr financí Jan Fischer.

V Česku vládne kabinet blízký Zemanovi, objevil slovenský tisk
Foto: Hans Štembera
Popisek: Prezident Miloš Zeman jmenoval vládu Jiřího Rusnoka

"Prezident Zeman využil všechno, co mu povoluje Ústava, a jmenoval vládu svých věrných. Prémii si odnáší nový ministr financí Fischer, který před druhým kolem prezidentských voleb podpořil Zemana - v průběhu několika dnů mu na účtu přibyly miliony, které dlužil za kampaň," napsal list Sme.

Neúspěšný prezidentský kandidát Fischer tvrdil, že získání sponzorských darů, z nichž těsně před nástupem do vlády uhradil dluhy za kampaň, bylo dohodnuto dávno předtím, než obdržel nabídku na ministerskou funkci a ještě před pádem předchozího kabinetu.

Fischer je nejkontroverznější postava ve vládě

"Nový český ministr financí ještě nestihl usednout do ministerského křesla a už má na krku dvě trestní oznámení. Stal se jednou z nejkontroverznějších postav ve vládě," napsaly Hospodárske noviny k trestním oznámením kvůli údajné korupci, která podali spolek Šalamoun a redaktor časopisu Reflex. Podle spolku mohly být úplatkem dary ve výši 5,3 milionu korun, které v posledních dnech přišly na účet Fischerovy prezidentské kampaně. Redaktor Reflexu zase tvrdil, že post ministra pro Fischera může být úplatkem za podporu Zemana ve volbách.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Zastrojování platů

Na jaké částce by podle vás měly být platy politiků zastropovány nebo na co by měly být navázány? A řeší něco zmrazení platů, když dřív nebo později dojde k rozmrazení?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Václav Klaus o zhoubné politice Fialy. S výzvou Macinkovi

7:20 Václav Klaus o zhoubné politice Fialy. S výzvou Macinkovi

Bývalý prezident Václav Klaus ve vánoční epizodě podcastu Chuť moci varuje před eskalací války v Evr…