V Česku vznikne satelitní centrum pro armádní rozvědku a NATO

20.02.2018 15:12 | Zprávy
autor: mp

V Česku vznikne satelitní centrum pro tuzemskou armádní rozvědku a Severoatlantickou alianci (NATO). Středisko může zpracováním snímků z družic pomoci i záchranářům při sledování živelných pohrom, napsala ČTK.

V Česku vznikne satelitní centrum pro armádní rozvědku a NATO
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vlajka NATO

V tiskové zprávě to dnes oznámila mluvčí Vojenského zpravodajství Alžběta Riethofová. Centrum bude vytvořeno letos k 1. červenci. Náklady na vytvoření centra pokryjí peníze z rozpočtu Ministerstva obrany. Podle deníku Právo bude stát stovky milionů korun.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Oto​ Klempíř byl položen dotaz

Proč si zvete umělce, kteří se účastnili demonstrace proti vám?

Podle vás snad udělali něco špatného nebo nemají právo demonstrovat? A jestli s nimi chcete jednat o jejich názoru, proč jen s nimi? Proč ne i s obyčejnými lidmi, co tam byli? Nebo ty si také pozvete? Děkuji. A.K.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Věděli jste, že nezvou Okamuru.“ Konec legrace. V ČT se pere špína

11:35 „Věděli jste, že nezvou Okamuru.“ Konec legrace. V ČT se pere špína

Dlouholetý reportér a moderátor České televize Richard Samko se pustil do křížku s další výraznou tv…