V Hradci Králové dnes začíná dvoudenní volební sjezd ČSSD

01.03.2019 6:15

V Hradci Králové dnes začíná dvoudenní volební sjezd sociálních demokratů. Na programu je volba vedení strany na další dva roky, návrh změn stanov, které mimo jiné nově nepočítají s ústředním výkonným výborem, zhodnocení vládní spolupráce s ANO či příprava voleb do Evropského parlamentu. K delegátům sjezdu dnes v 11:00 promluví prezident a bývalý předseda strany Miloš Zeman.

V Hradci Králové dnes začíná dvoudenní volební sjezd ČSSD
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jan Hamáček
reklama

Předseda sociální demokracie a vicepremiér v menšinové vládě hnutí ANO a ČSSD Jan Hamáček bude dnes svou funkci obhajovat. Zatím nemá protikandidáta a vzhledem k podpoře krajů pravděpodobně získá dvouletý mandát k dalšímu vedení strany. Den před sjezdem v dopise straníky vyzval, aby byli sebevědomější. Napsal, že riskantní vstup do vlády se straně vyplatil a plní program sociální demokracie. Prosazovat chce štíhlejší vedení strany a elektronickou stranickou komunikaci.

Dnes delegáty v Kulturním domě Střelnice stejně jako loni osloví osobně i prezident. Na sjezd v roce 2017, kde byl do čela strany zvolen Bohuslav Sobotka, nedostal pozvánku. S Hamáčkem má někdejší předseda sociálních demokratů Zeman lepší vztahy. Před sjezdem Hamáčka nepřímo podpořil.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: nab
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

My v ČT nelžeme! sekl Jakub Železný. Vzal papír a začal vymáhat politiku

11:20 My v ČT nelžeme! sekl Jakub Železný. Vzal papír a začal vymáhat politiku

Moderátor Jakub Železný v úterních Událostech, komentářích na ČT jen těžko vydýchával slova ministra…