V Kosovu zatkli české fotbalové fanoušky kvůli srbské vlajce. Provokace, píší tamní noviny a český svaz dává ruce pryč

07.09.2019 13:57

Kosovská policie zatkla osm českých fotbalových fanoušků s odůvodněním, že na předehru kvalifikačního utkání fotbalistů chystali politickou provokaci. Podle informací serveru iDNES.cz měli s sebou srbskou vlajku, transparent i dron.

V Kosovu zatkli české fotbalové fanoušky kvůli srbské vlajce. Provokace, píší tamní noviny a český svaz dává ruce pryč
Foto: archiv
Popisek: Vlajka jednostranně vyhlášeného Kosova
reklama

Kosovská policie zadržela na svém území osm českých fotbalových fanoušků – šest mužů a dvě ženy. Měli s sebou srbskou vlajku, transparent i dron. Část české veřejnosti v čele s poslancem ČSSD Jaroslavem Foldynou dodnes považují Kosovo za součást Srbska. Česká republika oficiálně uznala nezávislost Kosova, ale kupříkladu Slovensko nezávislost Kosova dodnes neuznalo.

Zadržení čeští fanoušci se už v sobotu dopoledne ocitli na svobodě. Policie byla přesvědčena, že se zadržené osoby chtěli dostat na zápas s úmyslem provést politickou provokaci.

„Máme potvrzeno, že chtěli na zápas,“ poznamenal mluvčí fotbalové asociace Michal Jurman. „Zatčení můžeme potvrdit. Tato skupinka měla u sebe dron, srbskou vlajku a také transparent s nápisem Kosovo je Srbsko. Zároveň u nich byla objevena pyrotechnika a nože,“ dodal.

Členové fotbalové reprezentace spojování sportu a politiky odsoudili.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Hezky jste se to naučila nazpaměť, tak teď já!“ V ČT se strhla neuvěřitelná rvačka Maláčové s Pekarovou. Moravec musel zasahovat

14:31 „Hezky jste se to naučila nazpaměť, tak teď já!“ V ČT se strhla neuvěřitelná rvačka Maláčové s Pekarovou. Moravec musel zasahovat

V první hodině nedělních Otázek Václava Moravce proti sobě zasedly tři dámy – předsedkyně TOP 09 Mar…