V Německu sčítají náklady na uprchlickou krizi: 31 miliard eur plus 21 miliard plus 13 miliard...

20.05.2018 9:50

Německý ministr financí za sociální demokracii Olaf Scholz odhaduje, že migrační krize vyjde státní kasu ještě na desítky miliard eur. Do roku 2022 počítá dokonce se 78 miliardami eur, tedy asi se dvěma biliony korun.

V Německu sčítají náklady na uprchlickou krizi: 31 miliard eur plus 21 miliard plus 13 miliard...
Foto: Hans Štembera
Popisek: Německá vlajka
reklama

Sociálnědemokratický ministr financí Spolkové republiky Německo Olaf Scholz si nechal spočítat, kolik peněz bude muset jeho země vydat v příštích pár letech na řešení migrační krize. Dostal se až na 78 miliard eur jen do roku 2020. Veřejnost o tom informuje německý časopis Der Spiegel. Největší část těchto peněz prý padne na potlačení příčin migrace.

Na řešení příčin migrace v nejpostiženějších zemích poputuje z německé stání kasy přibližně 31 miliard eur. Na sociální podporu migrantů žijících v Německu půjde 21 miliard. Na jejich integraci do společnosti, kupříkladu na jazykové kurzy, půjde 13 miliard eur.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Psychopati a cenzoři. Ráček Šídlo. Partička prorežimních jorkšírů. Tomáš Vyoral si představil, co by dělal elf Kartous za protektorátu

15:16 Psychopati a cenzoři. Ráček Šídlo. Partička prorežimních jorkšírů. Tomáš Vyoral si představil, co by dělal elf Kartous za protektorátu

PÁTEČNÍ ZÚČTOVÁNÍ TOMÁŠE VYORALA „Z mého pohledu šlo o trapný atak, který je však pro týmy Šídlova t…