V Německu to vře kvůli snahám na celkový přechod k obnovitelným zdrojům

11.05.2019 11:41

Energiewende. Tak zní název plánu německé vlády, kdy mělo dojít k přechodu z fosilních paliv a jádra na obnovitelné zdroje energie. Byl vydáván za vzor, ale jak píše server Info.cz, nyní jsou stále více patrné jeho mezery.

V Německu to vře kvůli snahám na celkový přechod k obnovitelným zdrojům
Foto: pixabay.com
Popisek: Energie - ilustrační foto

Nová politika totiž naráží především u občanů venkova. Proti Energiewende se vymezuje pravicová Alternativa pro Německo i německý magazín Der Spiegel. Plán se přitom začal rodit již před deseti lety. Měl výrazně snížit emise skleníkových plynů a dopřát zemi atraktivní zelenou budoucnost. Když vybouchla jaderná elektrárna Fukušima v Japonsku, německá vláda se rozhodla upustit také od jaderné energie a tehdy Energiewende začala získávat konkrétní obrysy. Uhlí by se země měla vzdát do roku 2038 a jádra do roku 2022. 

  • Původní text ZDE

Svým plánem pak Německo inspirovalo i Organizaci spojených národů. Jenže ukázalo se, že energetické plány nejsou až tak lehce dosažitelné a časový horizont bude nutné posunout. „Energiewende – největšímu politickému projektu od znovusjednocení – hrozí ztroskotání,“ píše v aktuálním vydání magazín Der Spiegel.

Velké obavy mají zejména obyvatelé z oblastí, kde se uhlí těží. A to proto, že v případě odklonu od fosilních paliv by mohlo mnoho lidí přijít o práci. A v tuto chvíli nastupuje na scénu AfD a pořádá například setkání odpůrců odklonu od uhlí.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Velké dusno kolem Petra Pavla: Novinář vypustil na veřejnost, co prý dělal za komunistů. A generál bouchl do stolu

16:40 Velké dusno kolem Petra Pavla: Novinář vypustil na veřejnost, co prý dělal za komunistů. A generál bouchl do stolu

Server Echo24.cz si posvítil na komunistickou minulost generála Petra Pavla. Ukazuje se prý, že Pave…