V Německu zavřeli školku, kde radikální islamisté „vymývali mozky“ dětem. Muslimská asociace se bouří

15.02.2019 10:05

V Německu zavřeli školku, ve které malým dětem pletli hlavy radikální islamisté, píše ve svém pátečním komentáři redaktor MF Dnes Jiří Sládek. Vychovatelé jim prý předčítali radikální islamistickou literaturu a vychvalovali zakázanou salafistickou ideologii. Salafisté představují fundamentalistickou odnož islámu, která káže nesnášenlivost i nekompromisní návrat k jeho kořenům.

V Německu zavřeli školku, kde radikální islamisté „vymývali mozky“ dětem. Muslimská asociace se bouří
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vlajka Německé spolkové republiky
reklama

Této školce prý úřady ve dvou set tisícovém Mainzu už odebraly licenci. Úřady rozhodly, že do 31. března se děti z problematické školky rozdělí do jiných školských zařízení v zájmu jejich výchovy. „Škola působila v podmínkách, které jsou zcela neslučitelné s německou ústavou,“ zdůvodnil postup úřadů Detlef Placzek, který stojí v čele Ministerstva školství a mládeže.

Muslimská asociace Arab Nil-Rhein, jenž školku provozovala, se však proti tomuto rozhodnutí odvolala. „ Je to pro nás zcela nepochopitelné rozhodnutí,“ uvedl Samy El Hagrasy, mluvčí asociace Arab Nil-Rhein.

Případů, kdy muslimští radikálové v Evropě cílí na výchovu nejmenších dětí, je ale více. Před časem se začaly rakouské úřady zajímat o školku v tamní metropoli Vídni, kde se pro změnu snažili indoktrinovat malé děti radikálové z Muslimského bratrstva.

Jak již rakouský premiér Sebastian Kurz varoval, je důležité to nepodceňovat, jelikož jinak hrozí vytváření paralelních společností, které se zcela vzdálí hostitelským evropským zemím, kde muslimské komunity žijí.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: nab

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

,,Šest let jsem nebyl u Moravce." Okamura vyděsil. Odpálil bitku o ČT

10:44 ,,Šest let jsem nebyl u Moravce." Okamura vyděsil. Odpálil bitku o ČT

Poslanecká sněmovna měla v úterý volit členy Rady České televize. Jenže nakonec na volbu nedošlo, kd…