V Praze-Ruzyni se otevřou kasárna s vojáky USA a zahrají jim hudebníci

31. 3. 2015 6:04

Ruzyňská kasárna v Praze, kam v pondělí dorazil americký vojenský konvoj projíždějící Českem, se dnes otevřou veřejnosti. Zájemci se budou moct s účastníky takzvané Dragounské jízdy setkat a prohlédnout si jejich techniku. V Praze se uskuteční také dva koncerty na podporu konvoje, v Plzni zas budou uctěni američtí vojáci padlí při osvobozování Československa v roce 1945. V obou městech se chystají demonstrovat odpůrci konvoje.

V Praze-Ruzyni se otevřou kasárna s vojáky USA a zahrají jim hudebníci
Foto: Zuzana Koulová
Popisek: Pochodující jednotka
reklama

Pro veřejnost se ruzyňská kasárna otevřou od 10:00 do 18:00. S americkými vojáky se tam setká i ministr obrany Martin Stropnický (ANO) a předseda TOP 09, bývalý ministr zahraničí Karel Schwarzenberg. Od 16:00 se před kasárnami odehraje Koncert pro konvoj, na kterém vystoupí David Koller, Michal Prokop, Kamil Střihavka nebo kapely The Tap Tap a Taxmeni. Koncert bude od 19:00 pokračovat v divadle LaFabrika, kde zahraje Jiří Suchý či Petr Janda. Hudebníci tak chtějí projevit solidaritu spojeneckým vojákům a prezentovat Čechy jako dobré spojence.

Po poledni navštíví delegace amerických vojáků plzeňský památník Díky, Ameriko!, který připomíná Američany padlé při osvobozování Československa. Jejich památku tam uctí i zástupci ministerstva obrany a armády i americký velvyslanec Andrew Schapiro. V Plzni plánuje proti přítomnosti americké armády v ČR protestovat konzervativní Národní demokracie. V Praze před americkou ambasádou bude ze stejného důvodu demonstrovat krajně pravicová Dělnická strana sociální spravedlnosti.

Více než 500 amerických vojáků na zhruba 115 armádních vozidlech z Prahy odjede ve středu ráno, kdy zamíří na domovskou základnu v Německu.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vam, čtk
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Prší a venku se setmělo, tato noc nebyla krátká. Šlachtovo politické angažmá budí ze snů. Jde o vysoké politiky. Modré, oranžové, rudé

4:44 Prší a venku se setmělo, tato noc nebyla krátká. Šlachtovo politické angažmá budí ze snů. Jde o vysoké politiky. Modré, oranžové, rudé

Posledních několik týdnů se celkem živě spekuluje o tom, že by někdejší ředitel ÚOOZ Robert Šlachta …