V Praze budou jednat východoevropští ministři zdravotnictví o spolupráci s Čínou

16. 6. 2015 6:07

Představitelé Číny a Světové zdravotnické organizace (WHO) se dnes v Praze sejdou na společném jednání s 16 ministry zdravotnictví střední a východní Evropy. Summit vyvrcholí v hotelu Hilton podpisem deklarace o spolupráci a rozvoji vztahů v oblasti zdravotnictví mezi Čínou a střední a východní Evropou. Ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček (ČSSD) povede během summitu bilaterální jednání s resortními kolegy a s generální ředitelkou WHO Margaret Chanovou.

V Praze budou jednat východoevropští ministři zdravotnictví o spolupráci s Čínou
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Slavnostní večer expa postsocialistické Evropy v Číně
reklama

Ve středu by se účastníci summitu měli účastnit slavnostního otevření První kliniky tradiční čínské medicíny při královéhradecké fakultní nemocnici. Němeček pak bude ještě jednat s čínskou ministryní zdravotnictví Li Bin.

Historicky první summit o spolupráci ve zdravotnictví pořádají české ministerstvo zdravotnictví, Národní komise pro zdraví a rodinné plánování Čínské lidové republiky a Smíšená česko-čínská komora vzájemné spolupráce pod záštitou premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD).

V panelové diskusi zazní příspěvky na téma epidemiologie a vakcinologie, onkologie, věda a léčebná praxe tradiční čínské medicíny. Na panelu podnikatelů se bude hovořit o certifikaci a registraci v Číně a zemích střední a východní Evropy.

Dohodu o spolupráci v medicínské a lázeňské turistice uzavřel Němeček loni v říjnu během cesty prezidenta Miloše Zemana do Číny. Podepsal také memorandum o strategické spolupráci zdravotních systémů obou zemí a dohodu o čínské podpoře projektu kliniky tradiční čínské medicíny v Česku.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vam, čtk
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Hamáček zalapá po dechu…“ Přinášíme zprávy z politického podsvětí o dění uvnitř socdem. Prachy, vliv, prachy a zase prachy. Tohle se líbit nebude

4:43 „Hamáček zalapá po dechu…“ Přinášíme zprávy z politického podsvětí o dění uvnitř socdem. Prachy, vliv, prachy a zase prachy. Tohle se líbit nebude

Stačilo pár slov senátora Lásky, aby se věci daly do pohybu. Šlo o jediné: senátor se opřel do minis…