V Praze začne konference Forum 2000. Promluví nositelka Nobelovy ceny Su Ťij

15.09.2013 7:18 | Zprávy
autor: nem, čtk

V Praze dnes začne 17. ročník konference Forum 2000. Na slavnostním zahájení akce, kterou založil bývalý český prezident Václav Havel, pronese hlavní řeč barmská disidentka, politička a nositelka Nobelovy ceny za mír Do Aun Schan Su Ťij.

V Praze začne konference Forum 2000. Promluví nositelka Nobelovy ceny Su Ťij
Foto: Filip Jandourek
Popisek: Forum 2000

Konference, která potrvá do úterý, odstartuje v Pražské křižovatce v 19:00. Vedle Su Ťij, která se v pondělí sejde s prezidentem Milošem Zemanem, se zahájení zúčastní například duchovní vůdce Tibetu a Havlův osobní přítel dalajlama i řada z asi 100 světových osobností, které přijaly na letošní konferenci pozvání.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Dobrý den, mám dotaz, proč je pro vás cesta na summit tak důležitá?

Vždyť ať tam vyjednáte cokoliv, bez souhlasu vlády to bude stejně k ničemu. A proč tak trváte na tom, že musíte být v čele? Já nemám nic proti tomu abyste tam jel, i s tím souhlasím, ale přijde mi, že už to také tlačíte zbytečně až moc na sílu a nevím, zda to je k něčemu a čemu dobré. Jana

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Kdo platí? Kociánová umělcům připomněla zbraně i dotace

19:10 Kdo platí? Kociánová umělcům připomněla zbraně i dotace

Humor na účet ministerstva, které vás štědře dotuje? Komentář moderátorky Martiny Kociánové na adres…