V Rumburku bude policie tvrdá. Hrozí nulovou tolerancí

08.09.2011 22:18

Policie v Rumburku je prý na sociálně nepřizpůsobivé krátká. Začne být tvrdá, inspirovala se cháváním policistů v Litvínově.

V Rumburku bude policie tvrdá. Hrozí nulovou tolerancí
Foto: rumburk.cz
Popisek: Letecký snímek na město Rumburk

Rumburská policie si stěžuje, že je na neukázněné občany krátká: pokuty neplatí a od soudů za opakovanou trestnou činnost odcházejí s úsměvem a pouhou podmínkou. Rumburští proto hledají inspiraci u tvrdých postupů litvínovských kolegů a chtějí jít cestou nulové tolerance.

"Městská policie v Litvínově začala (po problémech s nepřizpůsobivými občany na sídlišti Janov - pozn. red.) monitorovat migraci nepřizpůsobivých občanů, spojila se se sociálkou a dalšími odbory a učinila opatření, kterými nepřizpůsobivé donutila přestat s kriminální činností," prohlásil v rozhovoru pro Týden.cz ředitel městské policie v Rumburku Miroslav Jeřábek.

Sledujeme téma Romové

K Policii ČR bych se nevyjadřoval

A Jak vypadá v Rumburku bezpečnostní situace nyní? "Trestnou činnost si monitoruje Policie ČR, tak k tomu bych se radši nevyjadřoval. A přestupky zůstávají více méně stejné, i když se to trochu snížilo, protože si uvědomují, že je tady teď poměrně dost policistů. A zrovna tady vidím klady té spolupráce při zásahu, když se podaří někoho chytit přímo u trestné činnosti nebo přestupku, protože oni u toho jsou coby dup," vysvětlil Jeřábek.

Sledujeme téma Romové v Rumburku 

Do budoucna hrozí neukázněným spoluobčanům, že městská policie již nebude přivírat oči nad přestupky. "Bavili jsme se o tom, jak postupovali starostové a policie v obci Janov a v Litvínově v roce 2008. Tam vyhlásili program nulové tolerance, kdy městská policie začala monitorovat migraci nepřizpůsobivých občanů, spojila se se sociálkou a dalšími odbory a učinili opatření, kterými nepřizpůsobivé donutili přestat s kriminální činností," zopakoval Jeřábek.

A dodal, že je třeba tuto problematiku řešit komplexně. "Myslím, že to je dobrá cesta, ale nejsem politik, abych to rozhodoval. Je to na radních a na tom, jaké nám naši zákonodárci dají prostředky. Chce to obecné řešení, ne jen ušité speciálně pro Rumburk. Je třeba celkově řešit problematiku zaměstnanosti a začlenění sociálně slabých."

Psali jsme:
Rumburský aktivista se naštval na Nečase: Nejsem radikál, taková urážka

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: ann

Tomáš Zdechovský byl položen dotaz

Právo na opravu

Věci se dají dát opravit už dnes, ale problém je, že oprava často vyjde stejně nebo skoro stejně jako koupit si novou věc. Tak k čemu pak platit za opravu? Nepřijde vám tento zákon EU zase úplně zbytečný? A když dám věc opravit, jakou, pokud vůbec, na ni pak budu mít záruku? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Chalífát, konečné řešení pro Evropany.“ Proč veřejnoprávní TV opět zamlčela? Analytik na nohou

5:00 „Chalífát, konečné řešení pro Evropany.“ Proč veřejnoprávní TV opět zamlčela? Analytik na nohou

TÝDEN V MÉDIÍCH Dokud byl Pavel Tuleja rektorem Slezské univerzity v Opavě, nikoho jeho publikační č…