V Senátu zahrají The Plastic People of the Universe s filharmonií

06.09.2019 15:20

V senátní zahradě budou mít společný koncert undergroundová skupina The Plastic People of the Universe a Filharmonie Brno. Příští úterý představí po pěti letech znovu živě v orchestrální verzi písně z alba Co znamená vésti koně. ČTK to dnes oznámila senátní tisková tajemnice Sue Nguyen.

V Senátu zahrají The Plastic People of the Universe s filharmonií
Foto: senat.cz
Popisek: Senát ČR
reklama

Album bylo samotnou skupinou původně nahráno v roce 1981 na chalupě dramatika a pozdějšího prezidenta Václava Havla na Hrádečku. Poprvé vyšlo v roce 1983 v Kanadě, v Česku v roce 2002. S brněnskou filharmonií skupina představila písně z alba před pěti lety v Praze a v Brně.

Hodinový koncert slavnostně zahájí výstavu k 30. výročí svatořečení Anežky České a sametové revoluce, která bude v Mytologické chodbě Valdštejnského paláce k vidění do 5. ledna. Expozice představí zajímavosti nejen o životě královské dcery a patronky země, ale také její odkaz jako světice.

Svatořečení Anežky České je úzce spjato s událostmi z listopadu 1989, kdy pouhých pět dní po její kanonizaci odstartovalo brutální potlačení pochodu studentů na Národní třídě pád komunistického režimu v tehdejším Československu.

Výstavu připravily Historický ústav Akademie věd ČR a Kancelář Senátu, k vidění bude o víkendech a státních svátcích.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: čtk
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Maláčová v problémech. Ještě horší čekají na Hamáčka, a nejen kvůli radovánkám na dovolené. Poprvé se začalo mluvit o pádu vlády

14:02 Maláčová v problémech. Ještě horší čekají na Hamáčka, a nejen kvůli radovánkám na dovolené. Poprvé se začalo mluvit o pádu vlády

Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD) má potíže. Na její ministerstvo vtrhla polic…